محوطه سازی فضای کوچک

برای کسانی که ویلایی با حیاط خلوت های کوچک زندگی می کنند یا دارای باغ تراس در پنت هاوس ها هستند ، ایجاد محوطه سازی فضای کوچک (Small space landscaping) بیرون از منزل که در آن می توانید استراحت و سرگرمی داشته باشید می تواند یک چالش باشد.

طراحان در تهران و کرج  در هنگام کمک به خانه های کوچک آنها به صاحبان  کمک کرده اند در هنگام سرمایه گذاری خود بازده بالایی را کسب کنند. این اغلب به معنای تبدیل حیاط های باریک ، یا بی دست و پا به خانه های کاربردی و راحت خانه است.

مهم نیست که فضایی که می خواهید  محوطه سازی کنید چقدر باشد ، این روش ها می توانند برای هرکسی که در تلاش است تراس یا باغ خود را به یک عقب نشینی در فضای باز تبدیل کند ، کار کند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در استفاده هر چه بیشتر از محوطه سازی فضای کوچک  استفاده می شود

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره و نظارت آنلاین با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

02644328160

09127927904

09300145131

محوطه سازی مدرن

نکات محوطه سازی فضای کوچک

حیاط کوچک یک چالش معمول در محوطه سازی و پارک ها است ، اما مسئولیت آن به هیچ وجه محدودیتی ندارد. با کمی برنامه ریزی و برخی ویرایش ها ، یک پاسیوی کوچک با طراحی خوب می تواند رضایت بخش تر از یک منطقه گسترده حاشیه شهر باشد

گیاهان را برای محوطه سازی فضاهای کوچک انتخاب کنید

با انتخاب گیاهان مورد نظر خود شروع کنید. در حالی که می توانید هر محوطه به اندازه سخت  (اصطلاح hardscaping) را تغییر دهیدبه مواردی که می سازید در مقایسه با چیزهایی که می کارید اشاره دارد) تا با محدودیت های بعدی شما مطابقت داشته باشد ، گیاهان گیاه خواهند بود .

آزالیای معمولی حداقل به مساحت حداقل 8 فوت نیاز دارد و اگر در مغناطیس شهری خود نتوانید چنین شرایطی را فراهم کنید ، آزالیای معمولی رشد نخواهد کرد. با این حال ، کشاورزان و فروشندگان این موضوع را تشخیص داده اند و یکی از سریع ترین راه رشد  کود ها مخصوص است. این مرکز باغ محلی با خوشحالی تأکید خواهد کرد و با کمال میل گزینه های زیادی برای گیاهان جوان ، اغلب گیاهان کاملاً جدید ، به شما ارائه می دهد.

و این فقط به گیاهان طبیعی محدود نمی شود. گیاهان پرورشی موجود در حال حاضر شامل سبزیجات و گیاهان دارویی هستند ، بنابراین لازم است بررسی کنید که آیا برنامه های طبیعی شما حول تولید مواد غذایی است غالباً ، ارقام فشرده گیاهان خوراکی عملکرد برابر یا تقریباً برابر با انواع استاندارد دارند

محوطه سازی فضای سبز

باغ های کانتینر برای محوطه سازی فضاهای کوچک

کاشت کانتینر اولین گزینه ای است که باید در صورت وجود محدودیت های فضا در منظره خود به آن توجه کنید. بیشتر ما که با محدودیت های فضایی روبرو هستیم متوجه خواهیم شد که کاشت در گلدان ها ، وان ها ، سطل ها ، چرخ های چرخدار یا هر ظرف قابل کنترل دیگری راهی عالی برای تأمین محیط مهمان نواز گیاهان است بدون آنکه اجازه دهید از محیط اطراف خود رشد کنند. در واقع ، انتخاب ظروف شما به اندازه انتخاب گیاه خود شامل خلاقیت می شود. 

اعتبار: ایستگاه های Sar Catt / Wikimedia کانتینر از نظر فضا کارآمد هستند و می توانند برای اختصاص دادن آن به فعالیت ها یا پیروی از الگوهای آفتاب / مفصل ، مرتب شوند.

دلیل خوب دیگر برای استفاده از باغ های کانتینر دار برای فضاهای کوچک این است که فضاهای کوچک در مناطق شهری پرجمعیت تر یافت می شوند ، که بعید به نظر می رسد منبع کافی از خاک تمیز را فراهم کنند – یا ممکن است به هیچ وجه خاک ایجاد نکنند. ظروف خاک گلدان تازه این مشکلات را برطرف می کند ، بعلاوه به علف هرز کم و یا بدون نیاز است.

محوطه سازی حیاط ویلا

محوطه سازی فضاهای کوچک شامل چه مواردی است؟

محوطه سازی شامل فضاهای کوچک و تسهیلات ساخت بشر مانند پاسیو ، شومینه و باربیکیو ، دیوارهای حائل و آلاچیق های ساخته شده با مصالح ساختمانی استاندارد ( فضاهای بدون علف ) است. برخلاف تیرهای باریک یا نرده ها ، اینها ساختارهای نیمه دائمی هستند که نیاز به تأمل دارند و جابجایی آنها دشوار است. اما به شرطی که روشهای ایمن ساختمانی رعایت شود ، می تواند تقریباً در هر فضایی متناسب باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد:

نکات

پاسیو : مواد سنگ فرش کوچکتر، مانند کف سنگ پاسیو و یا سنگ های کوچک را انتخاب کنید. مواد بزرگتر ، مانند ماسه سنگ یا کفهای وسیع ، اتصالات کمتری دارند و در فضای کوچک متناسب به نظر می رسند.

ایده طراحی محوطه

باربیکیو و شومینه در فضای باز چند ساله در یک چشم انداز کوچک اغلب ایده بدی هستند زیرا شهرداری شما ممکن است کدهایی داشته باشد که حداقل عقب نشینی را بر روی سازه ها اعمال می کند ، که جای دادن آنها در یک حیاط کوچک دشوار است. برای محدودیت های عقب نشینی با بخش ساختمان خود مشورت کنید. اما اگر می توانید، یک شومینه هیزمی که در یک محیط  قرار دارد ، مزایای بصری و عملی نسبت به شومینه فلزی را فراهم می کند.

دیوارهای حائل و دیوارهای باغ: بهترین توصیه برای ترکیب دیوارها در یک منظره کوچک ، استفاده از آنها برای تسطیح مناطق شیب دار و افزایش اندازه قابل استفاده پاسیو است. به طور کلی ، این به معنی ساخت دیوارهای نگهدارنده است. از دیوارهای باغ می توان برای تقسیم فضاها به مناطق کاربردی یا جهت دهی مستقیم ترافیک استفاده کرد که این امر اغلب نتیجه خالصی در افزایش اندازه حیاط دارد.

محوطه سازی چیست؟

ساختارها : سازه هایی مانند آلاچیق ، سوله و آلاچیق ها را تا جایی که می توانید کوچک نگه دارید در حالی که هنوز حداقل عملکردهای آنها را انجام می دهید. به طور کلی ، سازه هایی از این دست اگر در زاویه قرار بگیرند و از نظر بصری کاهش یابند ، در منظره شما بهتر کار خواهند کرد. آموزش گیاهان در کناره ها باعث اتصال آنها به حیاط و کاهش وزن بصری آنها در چشم انداز می شود.

استفاده از نیمکت در محوطه سازی فضای کوچک

اگر صاحب ویلا خود هستید و کمی بیشتر  بودجه  دارید ، باید به گزینه های  داخلی مواردی را به دلخواه اضافه کنید. یک نیمکت  ساخته شده از بتن یا چوب یک راه حل ایده آل محوطه سازی فضای کوچک است ، همانطور که شما می توانید آن را بسازید تا کاملا در فضای شما جای بگیرد.

ترکیب یک نیمکت با یک میز می تواند یک مکان ناهار خوری مناسب در فضای باز ایجاد کرده و به عنوان یک فضای جمع آوری سرگرم کننده برای سرگرمی خانواده و دوستانشبه دو برابر باشد. مبلمان آماده در فضای باز دارای اندازه های استاندارد است و نمی تواند در فضاهای جمع و جور جا بگیرد و عرض آن نیز بسیار بزرگ است.

هزینه طراحی محوطه باغچه

استفاده از چمن مصنوعی در محوطه سازی فضای کوچک

در مورد هر دو طرف نظرات بسیار افراطی وجود دارد که در مورد گیاهان مصنوعی و گزینه های چمن وجود دارد. در محوطه سازی فضای کوچک ، وقتی به فضای شما به درستی اضافه شود ، چمن مصنوعی فوق العاده کار می کند.

چمن مصنوعی گزینه ای عالی برای محوطه سازی فضای کوچک  یا بالکن برای تزریق احساس یک چمن واقعی و آلی است. ترفند این است که آن را واقعی جلوه دهیم. با اطمینان از این که چمن را در سراسر یک منطقه تعریف شده قرار می دهید شروع کنید.

طراحی محوطه باغچه

ایجاد باغ کوچک در محوطه سازی فضای کوچک

حتی وقتی که با فضای کمی کار می کنید ، هنوز می توانید یک باغ در فضای باز زرق و برق دار و پر جنب و جوش ایجاد کنید. برای یک بالکن ، ساده تر است که به یک باغ کوچک بچسبید.

با استفاده از این نوع باغ ، تمام گیاهان و گل های خود را در ظروف ، گلدان ها یا کوزه های خلاق بی نظیر پرورش خواهید داد. باغهای کوچک  به شما انعطاف پذیری می دهند ، به شما امکان می دهند وسایل را به سمت خود تغییر دهید تا فضای خود را تغییر دهید.

طراحی محوطه باغچه

گیاهان ، گل ها و سبزیجات همه در محوطه سازی فضای کوچک  قابل رشد هستند. کمبود اتاق برای یک باغ سنتی؟ فکر! باغهای عمودی یک عنصر فضای سبز چشم نواز را به فضاهای شهری تزریق می کنند

برای کسانی از ما که دارای پاسیوی کوچک ، بالکن یا حیاط خلوت کوچک است ، گزینه های طراحی  و محوطه سازی فضای کوچک  ما همیشه کمی محدودتر احساس می شود. با این حال ، با کمی خلاقیت ، می توانید فضای بی نظیری در فضای باز ایجاد کنید که فضای شما چقدر کوچک است.

 منبع : https://tn.thewelcomeplace.net/9943-small-space-landscaping-tips.html

منبع:https://landscapingdubai.com