اصول محوطه سازی
02
آگوست

10 نکته ما را برای بهبود اصول طراحی محوطه سازی

اصول طراحی محوطه سازی

همه ما ویلا ای باشکوه می خواهیم که در میان بقیه قرار دارد. با این حال ، ما همچنین یک ویلا را می خواهیم که با محیط طبیعی و محله خود آمیخته باشد.

یک خانه می تواند یک روند پیچیده در انتخاب رنگ ، مواد و تعادل شکل و خط باشد. این یک طاقت فرسا و هیجان انگیز برای طراحان و صاحبان خانه به طور یکسان است.

تماس با مابنابراین ، ما  چند اصول طراحی محوطه سازی(principles-of-landscaping-design)  را گردآوری کرده ایم که به شما در ساخت ویلا شما به یک مکان با نمای بیرونی جذاب کمک می کند.

تعادل شکل با تقارن در اصول طراحی محوطه سازی

مانند انواع طراحی محوطه سازی ، تعادل و تقارن نقش اساسی در دستیابی به نمای بیرونی با طراحی مناسب دارند. برای ایجاد یک خانه از زیبایی و زیبایی ، هر خانه به مقداری ترازو و تقارن نیاز دارد.

ممکن است این جذابیت چشم نواز یک خانه متقارن معاصر باشد ، جایی که پنجره ها بزرگ هستند یا یک درب جلوی کوچکتر با پنجره های کوچکتر.

اصول محوطه سازی ویلااین می تواند ویلا ای باشد که در آن تعادل از طریق خطوط سقفی و ارتفاعات فضای باز در فضای باز برای تعادل ارتفاعات حاصل شود.

صرف نظر از سبک خانه شما ، روش های مختلفی برای انجام محوطه سازی متناسب با خانه شما وجود دارد – برخی از طریق تقارن آشکار ، در حالی که برخی دیگر کمی ظریف تر هستند.در هر صورت ، خانه ای با طراحی مناسب دارای محوطه متناسب و متعادل است.

فرم تابع وعملکرد در اصول طراحی محوطه سازی 

هنگام طراحی محوطه سازی خود موارد زیر را در نظر بگیرید: هدف ویلا شما چیست؟ قصد دارید از خانه خود برای چه استفاده کنید؟ نیازهای خانواده خود را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید که چه چیزی در خانه شما (یا حیاط) برای تأمین آن نیازها تصمیم می گیرد.

در نهایت ، نمای بیرونی منزل شما از فرم طراحی ها که انتخاب کرده اید ، تقلید می کند.

مواد و بافت ها در اصول طراحی محوطه سازی

با وجود گزینه های اضافی ، تصمیم گیری در مورد اینکه از چه موادی در طراحی محوطه سازی منزل خود استفاده کنید ، بسیار زیاد خواهد شد. بین چوب ، سنگ مرمر یا گرانیت شعله ور ، آلومینیوم ، فولاد ، پرسلن ، رنگ و بتن طبیعی – چگونه تصمیم نهایی خود را می گیریم؟

اصول محوطه سازی باغهمیشه بهتر است که دوام را با زیبایی شناسی متعادل کنید. به طور طبیعی ، شما می خواهید نمای بیرونی ویلا تان منعکس کننده سبک شخصی شما باشد. به عنوان مثال ، اگر ظاهری روستایی را ترجیح می دهید ، ممکن است بخواهید سنگ تراشیده شده دیوانه و پارچه های چوبی داشته باشید.

اگر محوطه سازی مدرن هستید ، ممکن است خطوط استیل یا تخته های چوبی ساده را ترجیح دهید. در پایان روز ، با موضوع خانه خود و آنچه که با محیط طبیعی بهتر ترکیب می شود ، بچسبانید.

محوطه سازی ضروری است

محوطه سازی ویلا شما بسیار بیشتر از کاشت درخت در حیاط خانه شما نیاز دارد. با راه درست کردن ، حیاط شما به نمدی از سلیقه های منزل و شخصی شما تبدیل می شود.

از خیابان های سنگ فرش گرفته تا دیوارهای نشیمن و آبنما سفارشی ، حیاط شما باید عقب نشینی مسالمت آمیز برای شما و خانواده شما باشد.

روشنایی در اصول طراحی محوطه سازی

وقتی خورشید غروب می کند ، اجازه ندهید حیاط شما محو شود. روشنایی مناسب برای ایمنی خانه و جذابیت شبانه ضروری است. چراغ هایی را انتخاب کنید که از سبک خانه شما تقلید کند.

به عنوان مثال ، ویلاهای سنتی با لوستر که به بالای ورودی پوشیده شده و یا از کنار  آویزان هستند ، خارق العاده به نظر می رسند. خانه های مدرن با چراغ های فلزی زاویه دار شگفت انگیز به نظر می رسند.

a014993ba684e3775d0c3e2770c33fb8 - 10 نکته ما را برای بهبود اصول طراحی محوطه سازیاین وسایل نورپردازی سفارشی نه تنها زیبا به نظر می رسند ، بلکه باعث می شوند حیاط شما را در ساعتهای شب روشن و کاربردی نگه دارد! به دنبال چند ایده منظره دیگر هستید؟

سرگرمی اصول طراحی محوطه سازی

گذراندن وقت در بیرون با خانواده و دوستانمان برای ناهار خوری و سرگرمی یک تجربه سرگرم کننده و به یاد ماندنی است. با این حال ، ناهار خوری تنها نقاشی تنها بخشی از سرگرمی است!

باربیکیو  روشی شگفت انگیز برای افزودن ارزش به خانه و کیفیت زندگی شما است. آشپزخانه یا فضای نشیمن در فضای باز به شما اجازه می دهد آشپز ، غذا بخورید و به راحتی در حیاط خانه خود سرگرم شوید.

ساخت آبنما در محوطه سازیبین آلاچیق ها ، آبشارها و چاله های آتش ، گزینه های شگفت انگیز زیادی وجود دارد که می توانید در فضای زندگی در فضای باز خود بگنجانید که آن را به بخشی اساسی از زندگی روزمره شما تبدیل کند.

در حالی که طراحی محوطه سازی منزل شما می تواند یک فرایند پیچیده و پر از تصمیم و انتخاب باشد ، می توان خانه ای با طراحی زیبا و با صبر و کمی کمک کرد!

در طی فرایند طراحی ، ما پیشنهاد می کنیم نکات فوق را رعایت کنید و در صورت شک و تردید با یک متخصص مشورت کنید

تیم طراحی آرسس همیشه آماده است تا به شما در رسیدن به خانه رویاهای خود کمک کند!

02644328160

09127927904

09300145131