طراحی محوطه سازی به سبک مدیترانه ای

طراحی محوطه سازی به سبک مدیترانه ای (mediterranean-style-landscaping-design)که بیشتر در مناطق  ساحلی یونان ، ایتالیا و فرانسه مشهور است ، از منظر مدیترانه در مناطق مختلف جهان تأثیر گرفته است .گیاهان  که تحمل به خشکی ، با استفاده از رنگهای ملایم ، کاشی های با الگوی روشن ، پرچین های بریده شده و مسیرهای ماسه ای – الهام بخش برای طراحی گیاهان مدیترانه ای و غیرقابل تحمل خشکی هستند.

سبک محوطه سازی

طراحی محوطه مدرن با انواع روش های طراحی  عجین شده است. یکی از پیچیده ترین و پرطرفدارترین حالت ، سبک مدیترانه ای است. این ترکیب مطلوب با ترکیبی منحصر به فرد از گونه های مختلف گلدار علفی ، بوته ها و درختان چند ساله است. این مقاله به طور مفصل ویژگی های متمایز باغ مدیترانه ای در هنر منظره را توصیف می کند ، و همچنین تمام ظرافت های طراحی آن را توصیف می کند.

محوطه سازی ویلا در شهر

ویژگی های متمایز سبک مدیترانه ای

باغ مدیترانه ای کاملاً چند جهته است: انواع مختلف عناصر فرهنگ یونان یا روم باستان و همچنین جزئیات مدرن دکور را با هم ترکیب می کند. در عین حال ، هیچ پیش بینی برای هیچ کلبه تابستانی وجود ندارد: همه عناصر باید مکان شخصی خود را داشته باشند ، اما آنها باید یک ترکیب انتگرال باشند.

آیا می دانید؟ اصول مدرن طراحی محوطه سازی در نیمه اول قرن بیستم در انگلیس و آلمان شکل گرفت. هدف اصلی این هنر نجیب سازی و زیبا سازی مناظر مراکز بزرگ صنعتی بود که با ساختمانهای متراکم بتونی پوشانده شده اند.

چشم انداز طبیعی در این سبک یک حیاط یا حیاط کوچک است و وجه تمایز آن به شرح زیر است:

 • فضای جمع و جور محصور شده توسط یک حصار  ؛
 • انواع گیاهان معمول در آب و هوای مدیترانه ای ؛
 • همه عناصر طراحی بار معنایی پیچیده ای ندارند.
 • مخلوطی از خاک با سنگهای بزرگ و کوچک و همچنین سنگریزه.
 • بالکن یا نیمکت و همچنین یک بدنه کوچک آب ؛
 • عناصر تلطیف شده در دکور به سبک یونانی یا رومی باستان ؛
 • هماهنگی بین گیاهان و چیزهای مصنوعی ؛
 • آلاچیق (سایبان) به عنوان یک عنصر اساسی از محوطه سازی ؛
 • غلبه سایه های سفید ، کرم ، آبی ، مایل به قرمز و زرد در طرح رنگ.

رنگ در محوطه سازی

انتخاب محوطه و شرایط مورد نیاز

منطقه مدیترانه پر از صخره  است ، به همین دلیل این سبک یک کشف واقعی برای زمین داران واقع در یک منطقه کوهستانی است. در اینجا ، موفقیت بیشتر در ایجاد دوباره چشم انداز بدون توسل به هیچ روش پیچیده کشاورزی است.

اگر منطقه روی دشت واقع شده باشد ، ایجاد ارتفاعات مصنوعی ضروری است. برای انجام این کار ، منطقه باید با استفاده از پله ها ، دیوارهای سنگی ، دامنه های پلکانی یا پرچین به مناطق جداگانه تقسیم شود.

آنچه در باغ مدیترانه کاشته می شود

همانطور که در بالا ذکر شد ، بهترین پایه برای یک باغ مدیترانه ای ، انواع گیاهان منطقه نیمه گرمسیری است. اساس آن باید انواع گیاهان گلدار باشد که در ظروف بزرگ یا ثابت لولایی کاشته شده و گونه ها نیز باید در خاک باز پیدا شوند. در این حالت ، شما باید این اصل را رعایت کنید که یک یا یک رقم بر بقیه غلبه دارد.

گیاهان زیر برای کشت مناسب هستند:

 • در خاک باز – گل مروارید ، کلماتیس ، اکیناسه ، زنبق ، رازک ؛
 • هنگامی که لازم است حصار یا پای شیب را بهبود ببخشید -گل بند ، لاله.
 • در ظروف معلق باغ – نخود فرنگی شیرین ، نسترن ، گل اطلسی ، زینیا ، گل همیشه بهار .
 • درخت مانند – توجا ، گردو ، شاه بلوط و هر درخت میوه .
 • برای کشت در ظروف باغ – توجا ، فیکوس ، لور ، خرزهره ؛
 • برای تزئین آلاچیق – انگور آمور یا هر میوه این گیاه ؛
 • مانند یک پرچین در اطراف محیط محوطه – گل شمشاد ، euonymus ، گل انگوربز.

مهم! همچنین سایر گیاهان با شاخ و برگ بلند و باریک و همچنین گونه هایی با رایحه ای دلپذیر و غنی در باغ مورد استقبال قرار می گیرند.

محوطه سازی حیاط

از نظر زیبایی زیبایی چشم ، عموماً با ساخت آبنما ، می توانید با کمک گروه معماری آرسس  به راحتی  یک طراحی محوطه سازی به سبک  مدیترانه ای داشته باشید. یک مؤلفه اصلی برای دستیابی به یک طراحی محوطه سازی به سبک  مدیترانه ای ایجاد مناطق برای استراحت تعریف شده است. آب و هوا  گرم باعث می شود که  قسمت استراحت در فضای باز ضروری باشد.

یک مکان آرامش بخش برای لذت بردن از یک فنجان چای در اوایل صبح یا مکانی برای لذت بردن از صداهای شب هنگام غروب آفتاب ارائه می دهند.

آلاچیق  ساختار سایه ای کامل را برای اطمینان از منطقه نشیمن شما در برابر نور مستقیم خورشید فراهم می کند. علاوه بر این ، آلاچیق  محوطه  تزئینی زیبا برای حیاط خلوت شما ایجاد می کند. می توانید گیاهان مورد علاقه خود را در این قسمت قرار دهید .به عنوان مثال ، یاس یا رانگون یک گیاه مقاوم در برابر خشکسالی است که در بهار با گل های عطر شکوفه می شود.

مسیرهای شن و ماسه ، سنگریزه و سنگفرش

یکی دیگر از عناصر اصلی مرتبط با طراحی محوطه سازی به سبک  مدیترانه مسیرهای کف شن و کف است. در مناطق مدیترانه ، صاحبان املاک مدت طولانی است که از آب بسیار کمی برای گیاهان خود بهره می برند. به همین ترتیب ، آنها جایگزین گزینه های سازگار با خشکسالی سبز شده اند.

محوطه سازی باغ تالار

طراحی محوطه سازی به سبک  مدیترانه ای اغلب چمن را با سنگ فرش ، سنگ فرش سنگی ، شن ، سنگریزه ، سنگ فرش سنگی یا ترکیبی از این عناصر طبیعی جایگزین می کند. متخصصان گروه معماری آرسس  می توانند سنگ و سنگریزه ای را به طرح های پیچیده بپیوندند

موزاییک های سنگریزه قدیمی ترین انواع موزاییک در همه مناطق مدیترانه شرقی بود. این طراحی های خیره کننده از تاریخچه ای غنی برخوردار است که به دوران باستان باز می گردد.

016bcc7a 90ec 49f6 887c af4dba5a9b67

ساخت آبنما در محوطه سازی به سبک مدیترانه ای

آیا شما در نظر دارید یک آبنما زینتی ، چشمه سفارشی ، دیوار آب یا استخر تمام مقیاس را انتخاب کنید؟ ویژگی های آب برای خنک کردن هوای گرم تابستان در طراحی محوطه سازی به سبک مدیترانه ای ضروری است. صداهای آرامش بخش و تابش آب شتابان عنصر لذت بخش را به هر حیاط خلوت می آورد.

محوطه سازی حیاط ویلا

صرف نظر از اینکه ساخت یک آبنما را انتخاب می کنید ، صدا و مناظر آب در روزهای گرم تابستان یک آرامش لذت بخش را فراهم می کند. علاوه بر این ، پرندگان و پروانه ها از ویژگی های آب شما نیز لذت خواهند برد!

گیاهان طراحی  محوطه سازی به سبک مدیترانه

یکی از جذابیتهای جالب برای طراحی محوطه سازی به سبک مدیترانه ای در خاورمیانه ، گیاهان زیبا و مقاوم به خشکی است. به زیبایی آنها آگاوا فکر کنید. گیاهان گل یاس با گلهای خوشبو و سفید رنگشان. یا ، گیاهان یوکا با برگهای بزرگ و گلهای سفید خامه ای خودپرچین های بسته شده نه تنها محوطه را زیبا  می کنند ، بلکه به چهارچوب معماری باغ شما نیز می افزایند. برخی از پرچین های رایج در طراحی محوطه سازی به سبک  مدیترانه ای وجود دارند . این گیاه همیشه سبز و همه کاره ، ارتفاع و عنصری از استعداد چشمگیر را به باغ شما ارائه می دهد.

طراحی باغ ویلا 1000 متری

علاوه بر این ، پرچین ها را می توان به باغ شما اضافه کرد. این گیاهان مقاوم در برابر خشکسالی عنصر سبز سالی را ارائه می دهند که به عنوان یک حصار حریم خصوصی نیز مضاعف است.

برای مشاوره طراحی محوطه  خود ، امروز با یکی از اعضای گروه معماری آرسس تماس بگیرید!

ما مشتاقانه منتظر هستیم تا محوطه  شما زنده شود

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

امتیاز دادن به این برگه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!