محوطه سازی باغ پشت بام

بسیاری از افراد در عصر حاضر به دلایل زیادی خواهان استفاده از پشت بام ها برای داشتن باغی متمایز در خانه هستند ، چه به دلیل زیبایی ظاهری و چه به دلیل قرار گرفتن در آن محل ویژه ای برای نشستن.

اگر در محدوده شهر سکونت داشته باشید محوطه سازی می تواند چالش برانگیز باشد. خوشبختانه گزینه هایی برای محوطه سازی دارید! محوطه سازی باغ پشت بام (Landscaping the roof garden) جدید نیست. ساکنان  شهر با نسل های مختلفی از گیاهان و گل ها در پشت بام ها ، چشم اندازهای مرتفع شهر را تغییر داده اند.

با حتی کمترین فضاهای پشت بام ، می توانید یک باغچه و باغ درست کنید و یک فضای زندگی در فضای باز ایجاد کنید که بتوانید در آفتاب لذت ببرید و از مناظر پشت بام لذت ببرید. باغهای پشت بام از هر اندازه در هر دو مکان تجاری و مسکونی از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

4975e804ad249b39607965434054599c 1 - هزینه محوطه سازی باغ پشت بام چقدر است؟این که آیا شما در حال حاضر دارای یک باغ در پشت بام هستید یا در مراحل اولیه برنامه ریزی یک ، چند ایده طراحی محوطه سازی باغ پشت بام را جمع آوری کرده ایم

محوطه سازی باغ پشت بام را برنامه ریزی کنید.

وقتی شما یک طرح را برنامه ریزی می کنید ، حتی کوچکترین پشت بام ها جادار به نظر می رسند. برای حفظ نما در نظر بگیرید که به جای یک دیوار از شیشه شفاف استفاده کنید. برای ایجاد مناطق جداگانه می توانید به جای نرده ها ، پرچین اضافه کنید.

نگران حریم خصوصی هستید؟ اضافه کردن پرده ها در اطراف محل صندلی شما این امکان را به شما می دهد تا هر زمان که می خواهید کمی بیشتر محرمانه باشید ، فضای خود را محافظت کنید.

محوطه سازی باغ ویلا

چرا محوطه سازی باغ پشت بام را انجام دهیم

کاهش رواناب آب باران ،
کاهش هزینه های گرمایش ،
مکان و فضای بیرونی برای لذت بردن از
زیبا سازی محیط ساخته شده ،
بهبود کیفیت هوا ،

بنابراین روف گاردن یکی از مهمترین موارد ضروری این روزها به ویژه در کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل بیش از حد دمای هوا از بقیه کشورهای دیگر محسوب می شود .

طراحی محوطه فضای سبز مدرسه

درختان و گیاهان بلند بکارید.

اگر یک پشت بام بزرگ دارید ، می خواهید یک نمای ضعیف را دبپوشانید ، یا می خواهید یک باغ سنتی را ایجاد کنید ، استفاده از پوشش گیاهی بلند در اطراف دیوارها فضای سبز را به حداکثر می رساند در حالی که همزمان فضای شما از بقیه شهر جدا می شود ترکیب چمن های بلند و بامبو گزینه ای بسیار مناسب برای نگهداری کم برای ایجاد  محوطه سازی باغ پشت بام خصوصی است. درختان ، بوته ها ، گیاهان شاخ و برگ ، گیاهان گلدار و سالانه را  برای برای رنگارنگ کردن محوطه استفاده کنید.

ایده طراحی محوطه با چمن

اگر تصمیم به اضافه کردن صندلی  دارید ، حتماً یک لایه ضد آب را در آن قرار دهید و یک مانع ریشه ضخیم را اضافه کنید تا از آسیب ریشه به سقف جلوگیری کنید. وقتی زمان تصمیم گیری برای افزودن گیاهان به تراس پشت بام شما فرا رسید ، متنوع آن را حفظ کنید. ترکیبی از گیاهان بزرگ ، درختان کوچک ، پوششهای زمینی ، سالیانه ها و درختچه ها را اضافه کنید. شما حتی می توانید با گلدان های رنگارنگ و غرفه های گیاهی خلاقیت پیدا کنید.

 مبلمان راحت و کاربردی اضافه کنید.

با تعیین نحوه استفاده از باغ پشت بام خود شروع کنید؟ آیا می خواهید یک فضای بیرون از منزل برای استراحت ایجاد کنید یا قصد دارید در هنگام غذاخوری در زیر ستاره ها برنامه ریزی کنید؟ پس از تعیین نحوه استفاده از فضای پشت بام خود ، می توانید مبلمانی را انتخاب کنید که متناسب با سبک ، موضوع و هدف باغ شما باشد. اگر در فضای کم هستید ، آن را با یک میز کوچک باسترو یا چند صندلی راحت با میزهای تزئینی انتهایی ساده نگه دارید. وقتی نوبت به برنامه ریزی باغ بام شما می رسد ، هر متر فضا حساب می شود. مهم است که درباره نوع مبلمان مورد نظر خود در طرح طراحی خود تصمیم بگیرید

طراحی محوطه سازی باغ پشت بام با صندلی

اگر سقف شما فضای کافی را فراهم می کند ، برای کاشت گل ، گیاهان ، صندلی بزرگ در مجاورت دیوارها ایجاد کنید. بسته به نوع طرح خود می توانید تخت گل های فلزی یا چوبی بلند شده چوبی اضافه کنید.

قیمت طراحی محوطه باغچه

 المان های متنوع ایجاد کنید.

 شما زمان زیادی را صرف باغ بام جدید خود خواهید کرد. ترکیب یک آبنما ، دیوار آب یا چشمه آب باعث می شود مناظر و صداهای آرامش بخش به فضای شما اضافه شود. نورپردازی همچنین یک راه عالی برای تقویت فضای زیر سقف شما است. نورپردازی نه تنها باعث ایجاد روحیه می شود بلکه فضای شما را در هنگام سقوط در شب برای بازدید کنندگان ایمن نگه می دارد. نورپردازی سقف شما باعث می شود تا غروب بزرگتر به نظر برسد.

وقتی پشت بام خود را به فضای زندگی در فضای باز تبدیل کنید ، حتماً از زمین به بالا طراحی کنید. از فضای عمودی خود استفاده کنید تا توهم فضای بیشتری به باغ پشت بام شما ایجاد شود.

ساخت آبنما سنگی خانگی

 نهال ها را روی دیوارها آویزان کنید ، به آنها  نرده اضافه کنید و شاخ و برگ گیاهانی را که صعود می کنند رشد دهید. و کفپوش را فراموش نکنید! یک نوع کفپوش را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد ، متناسب با اقلیمی که در آن زندگی می کنید و موضوع باغ پشت بام را در خود جای دهد.

بسته به نوع بودجه و طرح طراحی خود ، می توانید چمن مصنوعی ، سنگریزه یا فرش در فضای باز اضافه کنید تا فضای جدید پشت بام خود را از زمین به بالا ارتقا دهید.

محوطه سازی رستوران

ساخت آلاچیق در محوطه سازی باغ پشت بام

بعضی اوقات ممکن است یک آلاچیق یا سایبان آلومینیومی به ایجاد سایه و ارتفاعی زیبا کمک کند. ارتفاع یکی از راه های ورود چراغ ها و فن در تراس شماست و باعث می شود دنج شود.

وقتی نوبت به طراحی  محوطه سازی باغ پشت بام شما می رسد ، مطابق سلیقه شخصی خود باشید. تراس پشت بام شما یک فضای داخلی شما است. با داشتن یک باغ پشت بام شهری به خوبی برنامه ریزی شده ، هر چیزی ممکن است.

آیا قصد محوطه سازی باغ پشت بام به خانه خود دارید؟ با کارشناسان  گروه معماری آرسس تماس بگیرید؛ ما دوست داریم  به شما در طراحی پروژه هایتان کمک کنیم!

02644328160

09127927904

09397097904