محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا باغ

افزایش شهرنشینی ، ازدحام بیش از حد در جوامع مدرن ، آلودگی صوتی و البته جو نامناسب کلانشهرهایی مانند تهران ، شهروندان را ترغیب به ایجاد محیطی دلنشین و آرام می کند.

گاهی اوقات می توان با طراحی یک محیط سبز و مطلوب این فضا را ایجاد کرد. گسترش مسکن آپارتمان و توسعه ساخت و سازهای گسترده ، زیرساخت های ویلا را به سرعت محدود می کند و اکنون در کلان شهرها مانند پایتخت ، به ندرت شاهد ویلا و ساختمان هستیم.گروه معماری آرسس مفتخر است در این زمینه با شما همکاری کند.

طراحی و اجرا محوطه ویلا،  باغ ، باغچه ، حیاط 

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۹۷۰۹۷۹۰۴

اما این بدان معنا نیست که شما باید فضای سبز را رها کرده و حیاط خود را طراحی کنید. تلفیق علم و هنر در زمینه طراحی محوطه سازی به شما امکان می دهد در خانه ها و آپارتمان های کوچک و حتی در فضاهای محدود سبز ایجاد کنید.

اما تشکیل مناطق سبز در شهرها از اصول پیروی می کند که برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید رعایت شود. بنابراین بهتر است برای طراحی فضای خود و تکیه بر استانداردهای خاصی برای سلیقه خود از افراد باتجربه کمک بگیرید.

طراحی واجرا محوطه سازی تجاری

محوطه سازی باغ ویلایی

سنت ایرانی هنوز تعداد زیادی از مردم را تحت تأثیر قرار می دهد تا از عناصر و طرح های سنتی در محوطه سازی ویلا باغ (Landscaping Villa Garden) خود استفاده کنند.

حتی برخی معتقدند که گرایش به مکان های مدرن نوعی سنت شکنی است و حداقل در بعضی از قسمت های منظره استفاده از طرح ها ، شخصیت ها و ابزارهای اصیل و ایرانی ضروری است. واقعیت این است که رعایت اصل اعتدال در طراحی یکی از مهمترین موارد است و به همین دلیل است که می توان با استفاده از طرحهای جدید و اصلی در کنار هم به نتایج شگفت انگیز و چشمگیری دست یافت.

طراحی و اجرا محوطه سازی مسکونی

محوطه سازی حیاط ویلا باغ

می توان گفت ورودی هر ویلا مقدمه ای برای داستان آن خانه است. در بعضی از ویلاها و آپارتمان ها ، وقتی وارد می شویم ، رو به حیاط اول می رویم و داستان خانه از آنجا شروع می شود! بسیاری از افراد برای زیبا سازی حیاط خانه خود شروع به محوطه سازی سفارش ، حیاط یا به اصطلاح حیاط خانه می کنند.

به ویژه در این اوقات دشوار ، یکی از راه های غلبه بر استرس و انرژی منفی ناشی از مشکلات اقتصادی و چالش و بیماری فعلی (کرونا) پناه بردن به طبیعت است ، هر چند کوچک باشد. با ما همراه باشید تا به روش های مختلف ساخت حیاط منزل در این قسمت نگاهی بیندازید و از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

اجرا محوطه سازی باغ ویلا

محوطه سازی ویلا و باغ

دیدن گل و گیاه همیشه یک لذت است. تنوع درختچه ها ، گل ها و گیاهان در یک منطقه زیبا ایده شگفت انگیزی را در ذهن باقی می گذارد. از عناصری مانند گیاهان ، آبنما ها ، برکه ها ، حوضچه ها برای ایجاد فضایی شیک و کاربردی برای شما ، محوطه سازی ویلا و طراحی منظره ویلا یا باغ استفاده می شود.

داشتن ایده های خلاقانه برای طراحی منظره ویلا باغ در واقع پیچیده ترین و در عین حال شیرین ترین کار هر معمار فضای سبز است. در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه محوطه سازی

موارد ضروری برای محوطه سازی ویلا و باغ

برای باغها و ویلا های منظره ، می توان از ترکیبی از مواد مختلف مانند چوب ، تخته سنگ ، سرامیک ، سنگریزه ، درختچه های زینتی ، زگیل ، درختچه های کوتاه و … استفاده کرد.

که جز اصول محوطه سازی تبدیل شده است. یکی از این اصول اهمیت آب و هوا ، میزان باران ، شدت نور خورشید ، بالاترین و کمترین دمای سالانه ، باد و بسیاری موارد دیگر است که باید مراقب آنها باشید. در آخر ، ما باید ترکیبی را انتخاب کنیم که باعث جذابیت بیشتر باغ شود.

نکاتی در خصوص محوطه سازی ویلا و باغ

گلدان های بزرگ و کوچک از جمله عناصر تزئینی در باغ و ویلا هستند و می توانید از آنها در استخر ها ، آلاچبق ها ، چشمه ها و مکان های دیگر به غیر از باغ ها استفاده کنید. چمن و موزاییک سنگی از دیگر عناصری است که از زیبایی و جلوه خاصی برخوردار است.

می توان از آنها در مرزهای باغ و ورودی و خروجی استفاده کرد. مبلمان نقش مهمی در فضای خانه باغ دارد. یک مبلمان باغ شیک و با طراحی خاص می تواند لذت خانه را دو چندان کند. و محلی برای استراحت ، نوشیدن یک نوشیدنی ، یک صبحانه و شام دوستانه باشید.

محوطه سازی ویلا

برکه ها و چشمه هایی که صدای طبیعت را ساطع می کنند بسیار آرامش بخش خواهند بود ، اما حضور آنها به بودجه و خواسته های کارفرما بستگی دارد.

روشنایی مسئله بسیار مهمی در نورپردازی چشم انداز است که مستلزم رعایت قوانین سختگیرانه ایمنی است ، نگه داشتن آب و برق کنار هم می تواند بسیار خطرناک باشد ، بنابراین به این نکته توجه فنی کنید و با یک متخصص مشورت کنید. حتماً راهروهای سنگفرش شده برای پیاده رو و پیاده روی می تواند خاطرات خوبی ایجاد کند.

طراحی محوطه سازی ویلا

محوطه سازی باغ ویلا شهریار

محوطه سازی ویلا در کشور ما در حال رشد است.محوطه سازی حیاط ویلا نه تنها کاشت ، چمن زنی و آبیاری است بلکه فضایی جادویی را ایجاد می کند که می تواند از زندگی روزمره ای که ما را به نشستن و تماشای زیبایی گل ها و چمن های مرطوب دعوت می کند خلاص شود.

همه ما دوست داریم ساعت ها فضای سبز حیاط ویلا خود را پر از گل و تزئینات رنگارنگ ببینیم و از قدم زدن در این منطقه با فضای سبز زیبا لذت ببریم.
بنابراین بیایید با هم شروع کنیم نگاه کن و یاد بگیر.
در حقیقت ، استفاده ترکیبی از گل ، گیاه ، بوته و گونه های مختلف در کنار هم باعث ایجاد منظره ای زیبا می شود که منظره جلوی ما را کاملاً تغییر می دهد.

به عنوان مثال شرایطی برای استفاده از استخرهای شنا در ویلاها وجود دارد که باید در طراحی اولیه در نظر گرفته شود که متاسفانه امروزه در ساخت ویلا در کشور ما دیده می شود که کمتر مورد توجه قرار می گیرند.برای اجرا محوطه سازی ویلا باغ ، تقریباً باید همه موارد از این قبیل در نظر گرفته شود و در طراحی های خاص مورد استفاده قرار گیرد.

برای طراحی و عملی سازی محوطه سازی ویلا باغ در شهریار با ما (گروه معماری آرسس) تماس بگیرید

اجرا محوطه سازی هتل

محوطه سازی در باغ ویلا

ویلا شما مکانی برای استراحت ، توان بخشی و حتی گاهی اوقات حتی در ماه های شلوغ شهرهای بزرگ است. گاهی مناظر مناسب برای ویلا ، باغ یا حتی باغ ویلا در شهر می تواند فضای ویلا مسکونی شما را جداب کند.

بدون شک ، بدون محوطه سازی مناسب ، فضای سبز ، فضای حیاط یا حتی سقف و بالکن ناقص خواهد بود. این کار باید به عهده متخصص گذاشته شود و حتی اگر بخواهیم منظره را خود برنامه ریزی کنیم ، باید اصول آن را بدانیم تا بتوانیم بهترین چشم انداز را داشته باشیم.

اجرا محوطه سازی با نقشه توپوگرافی

ویلا محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

وجود یک باغ در حیاط و یک باغ کوچک و زیبا به زیبایی خانه و فضای باز آن می افزاید. به همین دلیل ، نگهداری یک باغ یا یک باغ کوچک مهم است. نیازی به استفاده از روش های گران نیست. در مقالات قبلی ، طراحی فضای سبز در معماری خانه را بررسی کرده ایم.

با تماس با گروه معماری آرسس می توانید محوطه سازی باغ و ویلا خود را با کمترین هزینه و مدرن ترین طرح انجام دهید با ما تماس بگیرید

اجرا محوطه سازی

محوطه سازی طراحی باغ ویلا

همه ما دوست داریم در بیرون از خانه مکانی سرسبز داشته باشیم تا هر وقت خواستیم بیرون برویم و روحیه خود را تغییر دهیم. طراحی منظره موضوعی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر می خواهید حیاط خود را در مکانی زیبا ، دلپذیر و سرسبز تبدیل کنید با گروه معماری آرسس تماس بگیربد

محوطه سازی ویلا کاربرد عناصر مختلف است. برخی قوانین در طراحی حیاط وجود دارد که برای بدست آوردن یک حیاط زیبا و جذاب لازم است. همچنین ، در طراحی حیاط (ویلا ، باغ ، حیاط ، تراس و …) برخی عناصر به شما در طراحی یک فضای کاربردی و زیبا کمک می کنند.در طراحی محوطه سازی باغ ویلا می توان از مبلمان ، آلاچیق ،آتش دان و شومینه ،نورپردازی ،سنگ فرش محوطه ،گیاهان در محوطه سازی، آبنما و استخر استقاده کرد.

محوطه سازی در باغ ویلا

تصاویر محوطه سازی باغ ویلا

همه دوست دارند ساعت ها در فضای سبز باشند. دیدن مناطقی پر از گل و تزئینات زیبا به فرد احساس طراوت و نشاط می بخشد و ذهن انسان را برای ساعت های طولانی از مسائل بی اهمیت و روزمره دور می کند. محوطه سازی ویلا یکی از مهمترین نکاتی است که باید هنگام ساخت ویلا در نظر بگیرید. در این مقاله انواع ایده های جالب برای محوطه سازی زیبا و جذاب ویلا را در اختیار شما دوستان عزیز قرار می دهیم.

محوطه سازی باغ ویلایی

نقشه محوطه سازی باغ ویلا

هنگام طراحی و برنامه ریزی برای محوطه سازی ، باید بتوانیم اطلاعات دقیق را بدست آوریم ، یکی از آنها نقشه محوطه سازی باغ و ویلا است. قبل از طراحی حیاط ، یک عامل مهم را در نظر سنجی در نظر بگیرید. نقشه برداری یکی از مهمترین کارهایی است که نباید از آن غافل شد.

طراحان و معماران پس از جمع آوری اطلاعات دقیق ، هم اکنون طراحی محوطه سازی را آغاز می کنند. ابتدا باید بتوانند برنامه های ساده و رسمی را با توجه به سلیقه کارفرما و محدودیت های زمانی و بودجه ای تدوین کنند.

محوطه سازی کلاسیک حیاط

هنگامی که طرح اولیه یا پروژه اولیه بروزرسانی توسعه یافت ، باید در سه بعد مدل سازی شود تا طراحی فضای سبز برای کارفرما محکمتر باشد. پس از آن انجام یک برآورد دقیق هزینه برای ارزیابی امکان پذیر بودن آن مهم است. باید با متخصصان محوطه سازی تماس بگیرید گروه معماری آرسس با بیش از ۱۰ سال سابقه در این امر مفخر است شما را در این زمینه یاری دهد.

۰۲۶۴۴۳۲۸۱۶۰

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۹۷۰۹۷۹۰۴

محوطه سازی ویلا باغ