طراحی باغ با سنگ

طراحی محوطه مدرن

در این مطلب راجب طراحی محوطه مدرن (Modern courtyard design)صحبت می کنیم.دیگه وقتش رسیده با روش های قدیمی و محوطه های قدیمی خداحافظی کنید و شروع کنید به طراحی محوطه مدرن پس در این مقاله با ما همراه شوید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۹۷۰۹۷۹۰۴

در حال حاضر چیزی که به آن اهمیت داده میشود طراحی محوطه مدرن است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و طراحی محوطه مدرن نیازمندیک طراحی مستقل و هدفمند و با مهارت است.

که برای طراحی محوطه مدرن دو بخش لازم است

  1. طراحی چشم انداز و معماری منظره میباشد که بایدبه این دو توجه کنید.
  2. اما برای طراحی محوطه مدرن نکاتی را باید بدانید که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

نکات طراحی محوطه سازی مدرن

شما ابتدا باید تفاوت بین طراحی های غربی و شرقی را بدانید برای مثال طراحی های شرقی ازشکل های نامنظم و منحنی و آب تشکیل شده اند و در طراحی محوطه مدرن غربی از خطوط مستقیم و متقارن استفاده شده است.بدانید هدفتان از طراحی محوطه مدرن چیست؟اینکه برای زیباییست،کاشت میوه است و یا سبزیجات.

محوطه سازی ویلا در سهیلیهویژگی های زمینی که در آن میخواهید طراحی محوطه مدرن را در آن انجام دهید بشناسید مثلا نقاط آفتابی،پستی بلندی ها،درختان با ریشه های عمیق و همچنین شرایط خاک را بدانید.در طراحی محوطه مدرن مسیری منحنی و زیبا را در نظر بگیرید برای پیاده رفتن.

محوطه سازی حیاطیک پاسیو و فضایی برای نشستن ایجاد کنید مکانی سرپوشیده و زیبا برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه تان.حتی در طراحی محوطه مدرن میتوانید فضایی برای بازی نیز ایجاد کنید که ایده ای خلاقانه خواهد بود.محلی ایجاد کنید برای مجسمه،ابنما و گیاهانی منحصر به فرد.

در طراحی محوطه مدرن از گودال آتش و شومینه نیز میتوان استفاده کرد. آلاچیق بگذارید برای اینکه زیبایی ها در شب نیز پدیدار شوند در طراحی محوطه مدرن به نورپردازی ها نیز دقت کنید.اما برای طراحی محوطه مدرن از چه گیاهانی استفاده کنید؟گیاهان بومی در اولویت خواهند بود از درختانی استفاده کنید که مدت رشدشان با مدت زمانی که شما میخواهید یکی باشد از بوته های کم ارتفاع برای زیر پنجره ها هم استفاده کنید.گیاهان بر اساس روش تغذیه شان در محل های مناسب خودشان قرار دهید.

محوطه سازی حیاط ویلا

شکل،رنگ،بافت،اندازه از عناصر مهمی در طراحی محوطه مدرن بشمار می‌آیند.مراحل محوطه سازی چیست؟کارهای ساخت‌وساز را ابتدا انجام دهید مثل پارکینگ و…به خاکتان مواد آلی اضافه کنید،برای طراحی خطوط اولیه ایجاد کنید.

طراحی محوطه ویلا مدرن

برای داشتن یک ویلای مدرن و لوکس چه کنیم؟ما اینجا درباره طراحی محوطه ویلا مدرن صحبت خواهیم کرد با ما باشید.قطعا برای هر طرحی یک سری قانون و اصول خاصی نیاز است.برای اینکه ویلامدرنی داشته باشید باید بین پلان و فرم هماهنگی زیادی وجودداشته باشد.

محوطه سازی باغچه

این یعنی اینکه هر قسمت در هر جا که قرار میگیرد هماهنگ باشد با دیگر قسمت ها یکی دیگر از نکات طراحی محوطه ویلا مدرن این است که ویلا در کدام موقعیت جغرافیایی قرار دارد و در چه نوع شرایط آب و هوایی است.برای داشتن یک ویلای مدرن بهتر از پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ استفاده کنید تا نور بیشتری را وارد منزلتان شود.

در طراحی محوطه ویلا مدرن به هماهنگی رنگ ها دقت کنید رنگ ها در نمای ویلا خیلی مهم هستند و جلوه زیادی به کارتان میبخشند.رنگ هایی که انتخاب می‌کنید بایدبا سایر عناصر همخوانی داشته باشد.در طراحی محوطه ویلا مدرن سادگی را رعایت کنید حفظ سادگی و خوانایی باعث زیباتر شدن کارتان میشود و قطعا پیچیدگی‌های ویلا باعث میشود زیبایی آن کمتر به چشم بخورد.

محوطه سازی حیاط آپارتمان در تهران

پس هر چه ساده تر کیفیت کارتان بیشتر خواهد بود.عناصری که در طراحی محوطه ویلا مدرن استفاده میکنید باید هماهنگی داشته باشند و این پیوستگی ها باعث به وجود آمدن شکلی واحد خواهند شد چون پراکندگی عناصر شکل کلی آنها را ازبین میبرد.در طراحی محوطه ویلا مدرن به نور پردازی نمای ویلا هم دقت کنید.

این نورپردازی‌ها باعث میشود نمای ویلا در شب دیدنی تر شود و زیبایی های کارتان را بیشتر کند.اما در نورپردازی صرفا هدف روشنایی نیست و باید ویلا نیز دیده شود.

در طراحی محوطه ویلا مدرن اصول و ضوابطی را رعایت کنید که نور کافی در ویلا کلاسیک و مدرن اهمیت ویژه ای دارد.چون که اگرویلا نورزیادی داشته باشدشادابی وسرزندگی خاصی رابه وجودمی اورد.پس در طراحی محوطه ویلای مدرن نورپردازی رارعایت کنیددرغیراین صورت طراحی ویلا ارزش زیادی ندارد چون آن را بی روح نشان می دهد.

محوطه سازی ویلا با چمن

بعضی ازافرادچون زمان کافی برای طراحی محوطه ویلای ندارند ویلا اماده میخرندممکن است باب سلیقه شمانباشد.درطراحی محوطه به درهای ورودی اصلی توجه کنیدکه درمکان مناسبی طراحی شوند برای مثال جایی نباشندکه جلوی نورقراربگیرند.

درطراحی محوطه ویلامدرن به الودگی شلوغی شهرومنطقه های اب وهوایی دقت کنیدتاارامش وامنیت وزیبایی وجذابیت رادرویلاوباغ خودداشته باشید.برای طراحی محوطه ویلامدرن مجوزهای لازم رابایددریافت کنیدوازیک معمارماهربرای تمامی مراحل خود استفاده کنید.

محوطه سازی باغچه کوچک

طراحی فضای سبزمدرن

برای طراحی محوطه مدرن ازیک نقشه بردارنقشه کشی ومهندسین معماری استفاده کنید که باتوجه به مساحت زمین کارطراحی را انجام می دهند.درطراحی محوطه سبزمدرن چیده شدن ساختمان وجزئیات ان براساس طلوع وغروب خورشیداست وعلاوه بران نوع مصالح بکاررفته درطراحی محوطه مدرن براساس موقعیت مکانی است.

 ایده های طراحی محوطه مدرن

درطراحی محوطه مدرن میتوان ازتلویزیون نیزاستفاده کردبه دلیل فراگیرشدن تکنولوژی وپیشرفت فناوری وتولیدتلویزیون های صفحه تخت روش جالب وساده برای طراحی محوطه مدرن  است.این تلویزیون ها را میتوان برروی یک ستون یاروی یک دیوارمیتوان نصب کرد.دراستفاده ازتلویزیون درمحل قرارگیری ان دقت کنیدکه درمقابل بادوباران وتابش نور قرارنگیرد.

محوطه سازی باغچه رستوراندرطراحی محوطه مدرن میتوان ازاشپزخانه هم استفاده کرد بااستفاده ازاجاق گازیا باربکیو که بسیاررایج است که حتی میتوان دراین اشپزخانه ها ازکابینت ،سینک ظرفشویی ویخچال هم استفاده کرد.درطراحی محوطه مدرن میتوان ازفضاهای غذاخوری استفاده کرد این فضای غذاخوری میتواندترکیبی بافضای اشپزخانه باشد.

یااگرفضای کافی داریدان راجداطراحی کنید.دراین فضاازمیزهای مستطیلی بلندوچندین صندلی استفاده کنید.برای زیباترشدن طراحی محوطه مدرن میتوانیدازنمای سنگ یااجراستفاده کنیدکه باعث طبیعی ترشدن محوطه میشود.پس دانستید که درطراحی محوطه مدرن فقط ازیک میزو صندلی استفاده نمیشود و فراترازانهاست.

طراحی محوطه سازی

استفاده ازاثارهنری درطراحی محوطه مدرن وتوجه به جزئیات میتواندمحوطه شمارا زیباترکند.در طراحی محوطه شیک ازاتشدان وشومینه نیزاستفاده میشودکه آتشدانها و شومینه ها درطرح های زیادی وجوددارن که براساس سلیقه خودتان میتوانیدازانها استفاده کنید.

شومینه هارادرزمستان واتشدان هارا بانزدیک شدن به غروب افتاب روشن میکنند.درطراحی محوطه زیبا درالاچیق ها وباغ میتوان ازمبلمان نیز استفاده کرد یادتان باشد که به وزن وسبکی وسایل واینکه سایبان دارندیانه دقت کنید.حالا دانستید که طراحی محوطه فقط یک کار ساده نیست و میتواند پیچیده تر از این ها باشد .

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره تماس

۰۲۶۴۴۳۲۶۹۳۴

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۹۷۰۹۷۹۰۴

تماس بگیرید

با آرزوی بهترین ها برای شما همراهان همیشگیمان

مقاله طراحی محوطه مدرن