طراحی و اجرای محوطه سازی باغ

طراحی و اجرای محوطه سازی باغ (Design and implementation of garden landscaping)برای بهبود تنظیمات ساختمان ها و اماکن عمومی و در مناطق تفریحی و پارک ها استفاده می شود. این یکی از هنرهای تزئینی است و به معماری ، شهرسازی و باغداری متصل است. منظره پوشش گیاهی که پیش از آغاز ساخت بشر بسیاری از قاره های کره زمین را پوشانده بود ، هنوز هم در بزرگترین کلانشهرها احاطه شده و نفوذ می کند. تلاش برای طراحی باغها و حفظ و توسعه فضای  سبز در داخل و اطراف آن ، تلاش برای برقراری ارتباط با چشم انداز اصلی  روستایی است.

محوطه سازی باغچه

در طراحی و اجرای محوطه سازی باغ، با پر کردن مناطق باز در شهرها ، بین فضای داخلی مناظر شهری ساختمانی و مناظر روباز روستایی فراتر از آن ، تداوم فضا ایجاد می کنند. علاوه بر این ، باغ ها و مناظر طراحی شده دارای یک نوع خاص از تداوم در زمان هستند.ساختمانها ، نقاشی ها و مجسمه سازی ها ممکن است طولانی تر از گیاهان عمر کنند ، اما رشد و تغییر ثابت چرخه ای در گیاهان یک بعد زمانی مداوم را فراهم می کند که ساختارهای استاتیک و مجسمه سازی هرگز نمی توانند به آن دست یابند.

در این مقاله به بررسی جنبه های کاربردی طراحی و اجرای محوطه سازی باغ ، اجزای زیبایی شناختی و جسمی طراحی ، انواع مختلف طراحی خصوصی و عمومی و نقش و توسعه باغبانی در تاریخ بشر می پردازیم.

محوطه سازی ویلا با چمن

تفاوت بین طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و باغبانی چیست؟

چه از فضای سبز و چه از باغ استفاده کنید ، هر دو شامل ایجاد و حفظ فضاهای کاربردی و زیبایی شناختی مطبوع در فضای باز هستند. در حیاط های کوچک یا پارک ها ، زمین های گلف و مجتمع های ساختمانی ، هر دو فعالیت می توانند سرگرمی یا حرفه باشند. با وجود شباهت های بین محوطه سازی و باغبانی ، اختلافاتی بین آنها وجود دارد ، اما خط جدا کننده این دو اغلب مبهم و ذهنی است.

هنرمندان هلندی قرن شانزدهم از کلمه “محوطه” برای توصیف نقاشی مناظر در زمین استفاده کردند. کلمه مدرن انگلیسی “منظره” از هلندی ها گرفته و به تصویر بصری از فضاهای فضای باز اشاره دارد.

هزینه محوطه سازی تراس

 

بنابراین ، محوطه سازی به معنای تجسم تصویر برای یک فضا و سپس ایجاد آن فضا است. محوطه سازی عناصر گیاه شناسی فضایی ، مانند درختان ، چمنزارها و درختچه ها و سایر گیاهان را به همراه فضاهای محافظ مانند مسیرها ، مبلمان ، آبنما و نرده ها در فضا قرار می دهد.

معماران ، طراحان و پیمانکاران محوطه ساز خدمات مختلفی را انجام می دهند اما با هم همپوشانی دارند.این متخصصان در انواع مختلفی از مقیاس ها، از طراحی و اجرای یک حیاط مسکونی گرفته تا برنامه ریزی امکانات حمل و نقل ، استراحتگاه ها و  ساخت آبنما کار می کنند.

محوطه سازی

باغبانی مانند محوطه سازی ، طراحی ، برنامه ریزی و نگهداری را شامل می شود ، اما باغبانی معمولاً فقط گیاهان موجود در یک فضا را شامل می شود. طراحان و باغبان محوطه می توانند یک طرح برای یک باغ را ترسیم کنند و یک لیست از گیاهان را تعیین کنند ، اما فقط باغبانان گیاهان را کاشته ، علفهای هرز ، کشت ، جایگزینی و برداشت گیاهان می کنند.

باغداری یک فعالیت مداوم است زیرا باغ ها در طول سال به مراقبت ویژه نیاز دارند. همچنین باغبانی نیاز به دانش ، از تجربه و آموزش ، چندین فرآیند طبیعی از جمله محیط زیست خاک ، آب و هوا ، فیزیولوژی گیاهان ، زهکشی آب و آلودگی آفات دارد.

محوطه سازی رستوران

s

 ایده طراحی و اجرای محوطه سازی باغ

ما در اینجا هستیم تا با طیف گسترده ای از ایده طراحی و اجرای محوطه سازی باغ ، برنامه ریزی و مراقبت از باغ شما را آسان کنیم. ما می توانیم فضایی خاص و مدرن و مناسب برای محوطه سازی و گیاهان را طراحی کنیم. ما می توانیم بطور منظم از باغ شما مراقبت کنیم. مهم نیست که سفارش های شما چقدر باشد  ما هکه موارد را طبق خواسته شما انجام می دهیم .

با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

محوطه سازی ویلا

مشاوره طراحی و اجرای محوطه سازی باغ 

مطمئن نیستید که چگونه از فضای بیرون خود استفاده کنید؟ یا شاید شما یک فکر در ذهن داشته باشید اما برای عملی کردن آن به کمک نیاز دارید. این که آیا شما با یک زمین  خالی شروع می کنید یا می خواهید باغ ها و زیرساخت های موجود را ارتقا دهید ، ما با شما همکاری می کنیم تا طراحی و اجرای محوطه سازی باغ  جامع ایجاد کنیم.

5596f69294e4189a0999052c5fdaea40 1 - طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و باغچه در کرج

سفارش  مورد نظر شما ، آب و هوا ، موقعیت خورشید ، کیفیت خاک و موارد دیگر را در نظر خواهیم گرفت. و ما در مورد انتخاب گیاهان ، راه حل های محوطه سازی از جمله سنگ فرش کردن ، راه های پیاده روی ، حیاط ها و پاسیوها ،  هر چیز دیگری که برای ایجاد یک ​​باغ نیاز دارید توصیه خواهیم کرد.

a0c1cfcfff58a312d2d11841b0dcacd2 1 - طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و باغچه در کرج

با مشاوره طراحی و اجرای محوطه سازی باغ ، شما با یک گزارش کامل شامل طرح ها و یک نقشه ، برنامه کاشت ، لیست مواد و نمونه عکس ها را بدست می اورید. ما همچنین با استفاده از تیم باتجربه و معتبر از تأمین کنندگان ، می توانیم نقل قول هایی را برای اجرای همه این موارد ارائه دهیم.

هزینه طراحی و اجرای محوطه سازی باغ

کارفرمایان محترم می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و طراحی باغ خود با کمترین هزینه با گروه معماری آرسس تماس بگیرید تیم ما با داشتن کادری مجرب بهترین محوطه را برای شما ایجاد می کند 

شماره تماس جهت اطلاعات بیشتر

02644328160

09127927904

09397097904

مقاله طراحی و اجرای محوطه سازی باغ