ساخت شومینه گازی
06
اکتبر

چگونه می توان یک شومینه گازی ساخت؟

ساخت شومینه گازی

با ورود به پاییز ، دما هوا همچنان بالا است. ممکن است با خود بگوید که هنوز زود است تا سرما بیاید . اما ، گول نخورید. زمستان در مدت زمان کوتاهی به شهر شما می آید. ما نمی خواهیم آن را باور کنیم ، اما در نهایت اینجا خواهد بود ، و ما باید آماده باشیم. اکنون وقت آن است که تعیین کنید برای آماده شدن خانه خود باید چه کاری انجام دهید.؟

این شامل پرسیدن یک سوال مهم از خودتان است. تجهیزات گرمایش در خانه شما چگونه است؟ اکنون زمان آن فرا رسیده است که بفهمید آیا نیاز به ساخت شومینه دارید، مانند شومینه هیزمی یا شومینه گازی.

اما کدام یک را انتخاب می کنید؟ شما نمی خواهید که محصول گرمایشی فعلی شما مشکلی داشته باشد ، نیاز به تعمیر داشته باشد یا بدتر از آن ، در زمستان خراب شود. در شب سرد زمستان از راحتی و گرما حاصل از آتش  لذت ببرید. در اینجا مثاله آموزش ساخت شومینه گازی(Construction of gas fireplace) را به شما نشان خواهیم داد. 

آیا شما یک شومینه هیزمی دارید ، اما اکنون یک گزینه تزئینی و راحت تر از سوزاندن چوب می خواهید؟ هیزمی های شومینه گازی مجموعه ای از چوب های سرامیکی است که در داخل شومینه موجود شما قرار دارد. چوب های گاز دارای مشعل گاز هستند و در گزینه های بدون دریچه و تهویه قرار دارند. شومینه گازی بدون تخلیه تمام گرما آن را به داخل خانه منتقل می کنند.

شومینه هیزمی معمولاً بیشتر از نظر گرما برای ظاهر و زیبایی است. گرچه مقداری گرما ساطع می کنند ، اما به اندازه شومینه گازی توکار گرما تولید نمی کنند. بیشتر گرمای تولید شده از شومینه هیزمی از دودکش شما بالا می رود – درست مثل سوزاننده چوب.

این یکی از اصلی ترین عواملی است که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام نوع از شومینه ها را می خواهید انتخاب کنید. زیبایی شناسی در مقابل گرما. اگر به دنبال گرمای بیشتر هستید ، باید یک شومینه گازی را در نظر بگیرید.انرژی مربوط یه شومینه گازی نیز گزینه ارزانتری برای محصول گرمایشی هستند 

direct-vent-natural-gaspropane-fireplace-insert

ساخت شومینه گازی دیواری

اگر در خانه خود یک شومینه دارید ، اما می خواهید از دردسر سوختن چوب صرف نظر کنید ، ساخت شومینه گازی دیواری نیز برای شما مناسب است.هیزم های شومینه گازی مقاوم تر از چوب هستند که با استفاده از گاز کار می کنند. هیزم ها درون یک جعبه فلزی قرار می گیرند که توسط یک جعبه فلزی بزرگتر احاطه شده اند و درون شومینه قرار می گیرند.

درج گاز هوا را در منطقه بین این دو جعبه گرم می کند و سپس از جعبه آتش خود گرما منتشر می کند. آنها برای صاحب خانه ای که می خواهد ضمن حفظ گرما ، از یک شومینه با چوب به یک محصول گرمایش بسیار کارآمدتر و آسان تر تبدیل شود بسیار مناسب است.

ساخت شومینه گازی گرمای تابشی و هوای گرم زیادی تولید می کنند. اگر قرار است به شومینه به عنوان منبع گرما تکیه کنید ، یک شومینه گازی برای شما بهتر از یک شومینه هیزمی است.

ساخت شومینه گازی مدرن

ساخت شومینه گازی مدرن

اگر به محصولی نیاز دارید که بتواند برای خانه شما گرما تولید کند ، این باعث می شود که شومینه هیزمی که بیشتر برای زیبایی هستند تا برای گرما ، زیاد مورد انتخاب نباشد. ولی شما می توانید شومینه گازی مدرن داشته باشید که در ظاهر شبیه به شومینه هیزمی است که ظاهری زیبا و کلاسیک به خانه و ویلا شما می بخشد ولی در باطن این شومینه با گاز کار می کند و گرما بیشتری را به خانه شما می دهد.

زیرا مواردی شبیه به هیزم داخل شومینه قرار می دهیم که در هنگام شوختن شبیه سازی شومینه هیزمی را ایجاد می کند ولی شما یک مشعل گاز در کنار این شومینه گازی دارید که در واقع آن را روشن می کنید .

برای ساخت شومینه گازی مدرن با ما(گروه معماری آرسس) تماس بگیرید مفتخریم محیطی لذت بخش در شب های زمستان برای شما و خانواده تان فراهم آوریم.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

02644328160

09127927904

09300145131

images (1)

نقشه ساخت شومینه گازی

مدت هاست که شومینه ها جایگاه ویژه ای در میان مردم  دارند .آن ها در یک زمان یک منبع ضروری گرما و پخت و پز ، آنها محلی برای گردهمایی خانواده  هستند از نظر بصری به بسیاری از خانه ها جذابیت می بخشند.

شومینه ها آنقدر محبوب هستند که در بیشتر مناطق ،در ساخت خانه و ویلا جز برنامه کار هستند. در اینحا یک نقشه ساخت شومینه گازی را برای شما ثرار می دهیم امیدواریم مفیدباشد علاوه بر این شما می توانید با تماس با گروه معماری آرسس شومینه گازی خود را بدون سختی داشته باشد.

5b0eb906036c6c563f7a7d47606b5f1e
نقشه ساخت شومینه گازی

عکس ساخت شومینه گازی

در تصویر مقابل مراحلی از ساخت شومینه گازی می باشد

6529fce036a05c9d8dda3b6ae7f64839

آمورش ساخت شومینه گازی

با تشکر از شما که این مقاله را مطالعه می کنید، به بررسی آموزش ساخت شومینه گازی می پردازیم.شومینه های گازی این روزها در بسیاری از خانه ها یافت می شوند و آنها یک روش سریع و آسان برای گرما در هر زمان که بخواهید.

بازگشت به خانه برای استراحت در مقابل شومینه بعد از یک روز طولانی می تواند بلافاصله حال شما را بهتر کند. فرقی نمی کند هوا گرم یا سرد باشد ، یک شومینه این امکان را دارد که آرامش شما را درجه یک بالا ببرد و باعث می شود خانه شما دنجتر و دلپذیرتر به نظر برسد . 

بسیاری از مردم تصور می کنند که این ویژگی ها در هوای سرد بهتر است ، اما حتی اگر هوا گرم باشد ، با نوشیدن نوشیدنی مورد علاقه خود و لذت بردن از کتاب خوب ، باز هم می توانید از صدای شومینه لذت ببرید. با این وجود اگر شومینه ندارید ، ممکن است از خود بپرسید که چه کاری می توانید برای ساخت شومینه گازی انجام دهید.

ساخت شومینه گازی در خانه می تواند به شما در کاهش هزینه های گرمایشی کمک کند. شومینه ها مانند سایر وسایل گرمایشی به دودکش ها احتیاج دارند بنابراین دود ناشی از چوب های در حال سوختن خانه شما را ترک می کند. بهتر است برای انجام وظیفه خود یک متخصص حرفه ای استخدام کنید ، اما اگر تصمیم دارید شومینه خود را بسازید ، در اینجا چند نکته اساسی را باید در نظر گرفت:

  • ابعاد دودکش و حداقل ارتفاع را محاسبه کنید اندازه های مورد نیاز برای دودکش و ارتفاع دودکش شما نسبت به فضای باز شومینه شماست. 
  • دودکش ها فوق العاده سنگین هستند ، که اغلب سنگین ترین قسمت خانه هستند. آنها باید در پایه بتونی 20 تا 30.5 سانتی متر در زیر پایه خانه ساخته شوند و باید حداقل15 سانتی متر در تمام جهات اطراف لبه های آن گسترش داشته باشند. 
  • از مواد قابل احتراق دور باشید دودکش های سنگ تراشی باید حداقل 5 سانتی متر از مواد قابل احتراق در هر طرف فاصله داشته باشند 
  • پوشش دودکش برای مقاومت در برابر نوسانات سریع دما باید دودکش خود را با کاشی های سفالی نسوز متصل کنید
  • ضخامت دیواره دودکش  باید دارای دیواره هایی با ضخامت حداقل10 سانتی مترباشند دودکش های خارجی برای مقاومت در برابر عناصر آب و هوایی به دیوارهایی به ضخامت 20 سانتی متر احتیاج دارند
  •  بالای دودکش  باید60 سانتی متر بالاتر از هر چیزی در فاصله 3 متر افقی از حد اوج خود داشته باشد. برای جلوگیری از پرندگان و سایر حیوانات ، دودکش را درپوش بگذارید

البته خودتان می توانید یک شومینه ایجاد کنید.

هنگامی که شما یک پروژه را انجام می دهید ، مثل رنگ آمیزی ، مبلمان و حتی کفپوش کاملاً ساده و آسان به نظر می رسد. با این وجود شومینه ممکن است کمی کار ترسناک باشد.

زیرا گزینه های زیادی برای افزودن یکی به خانه یا حیاط شما وجود دارد. مهم نیست که شما یک شومینه در فضای باز یا یک داخل اتاق می خواهید ، می توانید ویژگی های آرامش بخش این ویژگی عالی را با هزینه و تماس با گروه معماری آرسس بدست آورید.

ساخت شومینه گازی در فضای باز چیست؟

شومینه در فضای باز شومینه ای  است که برای ایجاد آتش سوزی در خارج ساخته می شود. بسیاری از نظر ساختاری شبیه به نمونه های داخلی خود هستند . از سنگ ، آجر یا بتن ساخته شده اند و از یک کوره آتش و یک دودکش تشکیل شده اند . با این حال ، همه آنها نباید به این روش ساخته شوند.

یک شومینه در فضای باز باید تمیز و نگهداری شود تا عملکرد بهینه داشته باشد و از لحاظ ظاهری به بهترین شکل ممکن خود را نشان دهد ، اگرچه لازم نیست که ویژگی های فضای باز به اندازه خانه های داخلی تمیز شود. شومینه های فضای باز را می توان به دلایل آشپزی ، گرمایش و زیبایی استفاده کرد ، در حالی که نمونه های داخلی آنها برای پخت و پز ساخته نشده اند.مکان های فضای باز به طور کلی شومینه هیزمی است ، اما مکان هایی نیز وجود دارد که از شومینه گازی نیز استفاده می کنند.

شومینه فضای باز در مقابل حفره آتش

گودال آتش می تواند به راحتی گودالی باشد که در زمین حفر شده باشد ، یا می تواند از سنگ ، آجر و / یا فلز ساخته شود و می تواند توسط برق ، گاز یا چوب روشن شود. چاله های آتش  حاوی آتش هستند و می توانند برای پخت و پز ، زیبایی و گرما استفاده شوند.

 شومینه برای لذت بردن  چهار نفر یا کمتر همزمان مناسب است ، در حالی که یک گودال آتش می تواند همزمان افراد بیشتری را در خود جای دهد. مکان یک احساس دنج ایجاد می کند ، اما یک گودال یک احساس اجتماعی ایجاد می کند. یک گودال پایین تر از سطح زمین است تا بتوانید از نماهای اطراف خود استفاده کنید ، در حالی که یک مکان نقطه کانونی است و بالاتر قرار می گیرد.

ساخت شومینه گازی در فضای باز  مقابل سالن

شومینه های فضای باز عموماً بزرگتر از خانه های داخلی هستند ، اما قیمت کمتری نیز دارند. شما بیشتر از یک گزینه طراحی برای ویژگی های داخلی برخوردار هستید ، زیرا می توانید از مواد مختلفی استفاده کنید که برای استفاده در فضای باز مناسب نیستند.

 همانطور که در بالا گفته شد ، شما می توانید برای استفاده در محیط داخلی دارای شومینه های چوبی ، گازسوز  باشید ، اما در فضای باز عمدتاً چوب سوز است. مکان های فضای باز بیشتر برای استفاده ساخته می شوند ، در حالی که شومینه های داخلی برای استفاده و طراحی هستند تا به احساس کلی خانه اضافه کنند.

آموزش ساخت شومینه گازی در فضای باز

ابتدا باید بدانید که چه سوخت هایی را می توانید برای سوزاندن استفاده کنید. پس از دانستن اینکه مجاز به انجام چه کاری هستید ، می توانید از مصالحی که می خواهید برای ساخت شومینه خود استفاده کنید ، انتخاب کنید. می توانید بلوک های آجری ، بتونی ، سنگی و یا سنگسر را انتخاب کنید. هنگامی که مواد خود را انتخاب کردید ، باید ابزارهای خاص مورد نیاز برای ساخت مواد را به شکلی که می خواهید پیدا کنید.

ساخت شومینه در فضای یاز شما بستگی به این دارد که شما از چه نوع سوختی برای سوزاندن استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال ، اگر چوب سوزاندن را انتخاب کنید ، می خواهید یک جرقه گیر داشته باشید تا جرقه ها را در داخل کوره نگه دارد ، تا در خارج از شومینه چیزی در آتش نگیرد. اگر می خواهید یک سیستم سوزاندن گاز داشته باشید ، باید برنامه ریزی کنید که خط گاز چگونه کار می کند و نحوه پوشاندن آن به گونه ای که در معرض آن قرار نگیرد.

از آنجا که در حال کار با یک محیط بیرونی هستید ، در صورت تمایل می توانید از یک دودکش به سبک سنتی چشم پوشی کنید ، اما لازم است جایی داشته باشید تا دود بلند شده خارج شود.

البته ، شما می توانید هر نوع سنگی را که می خواهید به خارج اضافه کنید ، انتخاب کنید. بسیاری از افراد رنگ ها و موادی را متناسب با خانه خود انتخاب می کنند ، به گونه ای که ظاهری بدون نقص از حیاط به خانه دارند.ارزان ترین مصالح برای ساخت نمای خارجی احتمالاً آجر خواهد بود ، بنابراین اگر هزینه یک عامل باشد ، آجر نکته قابل تامل است. گرانترین آن احتمالاً سنگ خواهد بود.

مراحل ساخت شومینه گازی

همانطور که در بالا گفته شد ، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس ، باید تعیین کنید کدهایی را باید دنبال کنید. بعد از اینکه دانستید چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید ، تصمیم بگیرید که چرا یک شومینه می خواهید. اهداف شما برای ایجاد چیست؟ بعد از اتمام این سه کار ، این مراحل را دنبال کنید تا بهترین شومینه در فضای باز را برای خواسته ها و نیازهای خود ایجاد کنید.

مرحله 1: بودجه لازم را داشته باشید :

بودجه به شما کمک می کند تا از طرح و شومینه مورد نظر را با توجه به هزینه مورد نیاز بسازید

مرحله 2: یک طرح ایجاد کنید

ابعاد شومینه را بدست آورید و مشخص کنید که شومینه شما چقدر بزرگ است. سپس ، شکلی را که می خواهید بسازید ترسیم کنید. بنویسید چه سوختی نیاز دارید. چوب یا گاز؟ مواد و رنگ خود را انتخاب کنید ، سپس موارد اضافی را اضافه کنید ، مانند یک کوره بزرگ یا کلاهک دودکش رنگی.

1-زمین را تراز کنید. سپس بتن را برای پی ریزی بریزید.

2- با استفاده از ابعاد خود ، چوب خود را به اندازه برش دهید و آن را با میخ جمع کنید تا یک قاب ایجاد شود. بتن را به قسمتهای پایین قاب بریزید.

3-سیمان را با استفاده از پیچ های بتونی برش داده و به آن وصل کنید.

4-طبق دستورالعمل های موجود روی کیسه ، ملات را مخلوط کرده و سپس آن را به سیمان روی قاب اضافه کنید. این کار را در 4 قسمت انجام دهید.

5- سنگ ، آجر یا مواد دیگر را درون هاون فشار دهید و آن را در جای خود نگه دارید تا بچسبد. هنگامی که قسمت ملات را پوشانده اید و این کار را تکرار کنید تا تمام قسمت بیرونی آن تمام شود. هیچ جایی نباید بین آجر یا سنگ باقی بماند.

6-درپوش دودکش را وصل کنید ، حتما از دستکش استفاده کنید.

نتیجه گیری

نکته کلیدی در انجام کامل این کار این است که قبل از شروع هر جزئیات را برنامه ریزی کنید. برای اطمینان از اینکه حتی می توانید در حیاط خانه خود یک شومینه بسازید و اینکه از چه مصالحی استفاده می کنید ، باید کد ساختمان را در شهر خود بدانید. سپس ، شما باید مکان مناسب برای ویژگی را انتخاب کنید ، که می تواند اندازه و شکل را تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال ، یکی از بزرگترین فاکتورها بودجه شما خواهد بود ، زیرا این امر تعیین خواهد کرد که شما چه مواد و طرحی را می توانید برای شومینه فضای باز خود داشته باشید.

 آجر ممکن است اولین انتخاب شما نباشد ، اما یکی از ارزان ترین آن ها است . اگر سنگ می خواهید ، مجبورید بودجه بالاتری را برنامه ریزی کنید. هنگامی که عناصر اصلی ساخت را ایجاد کردید ، ایجاد ویژگی واقعی همه چیز درمورد نیروی کار و دنبال کردن روند ایجاد فضای بیرونی رویاهایتان است.

اما حالا اگر یک شومینه در فضای باز برای زیبایی بنا کرده اید ، با افزودن صندلی های دنج ، برخی گیاهان و یک سطل مناسب برای نگهداری وسایل ضروری (چوب ، فندک ، ابزار تمیز کردن) ، جلوه آن را بیشتر کنید .

وقتی می خواهید شومینه خود را بسازید ، می توانید این کار را خودتان انجام دهید و در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. ایجاد طرحی متناسب با فضا و بودجه شما ، پاسخگوی نیازها و خواسته های شما و منعکس کننده سبک خانه و شخصیت شما کار سختی نیست.

اما برای اینکه سریع ترین اینکار را انجام دهید می توانید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید ما با بیش از 10 سال سابقه در ساخت شومینه و طراحی فضای سبز مفتخریم شما را یاری کنیم

ساخت شومینه گازی مدرن و زیبا

آمورش تبدیل شومینه هیزمی به شومینه گازی

تبدیل شومینه هیزمی به گاز آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست ، حتی اگر بیشتر کارشناسان پیشنهاد می کنند متخصصان قطعات لازم را نصب کنند. گزینه ها معمولاً به نوع شومینه بستگی دارد.

 شومینه پیش ساخته با چوب نیاز به کیت تبدیل دارد ، اما شومینه های سنگ تراشی گزینه های مختلفی دارند. این موارد شامل تبدیل واحد به استفاده از چوب های گاز ، استفاده از درج شومینه گازی ، که همچنین باعث می شود شومینه کارایی بسیار بیشتری داشته باشد ، یا تبدیل شومینه به وسیله ای بدون دریچه.

قبل از تبدیل

قبل از اینکه شومینه از سوختن چوب به گاز تبدیل شود ، باید بازرسی شود. سوزاندن بیش از حد چوب بدون نگهداری مناسب مانند تمیز کردن منظم شومینه بعد از استفاده ، یا اطمینان از عدم تجمع روی دیوارها باعث فرسایش آجر آتشدان و حتی پوشش دودکش می شود. اگر نشانه هایی از فرسایش دیوارها وجود دارد ، باید قبل از تبدیل شومینه به شومینه گازی ، یک متخصص آن را تعمیر کند.

تبدیل شومینه پیش ساخته

شومینه های پیش ساخته چوبی سوز باید به عنوان بخشی از ساختار خود دارای حذفی خط گاز باشند. این یک تورفتگی دایره ای شکل در صفحات داخلی شومینه است که امکان قرار دادن یک خط گاز را فراهم می کند. از آنجا که شومینه های پیش ساخته معمولاً در کنار قاب های قابل احتراق نصب می شوند ، از سیاهههای مربوط به گازهای تهویه نمی توان به عنوان یک تبدیل استفاده کرد زیرا استانداردهای انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) ورود گازهای بدون تخلیه را در این برنامه ها ممنوع می کند.

سیاهه های مربوط به گاز خالی

اگرچه اینها به عنوان یکی از گزینه های تبدیل می یاشند ، اما بسیاری از شرکت های تولیدکننده شومینه و منازل نصب این وسایل را در شومینه های موجود توصیه نمی کنند.

 ثانیاً ، گازهای حاصل از این واحدها به هوای محیط اتاق می ریزند که این امر می تواند برای افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند ، مشکل ایجاد کند. اگرچه کارآیی بیشتری نسبت به مدل های تهویه دارند ، اما می توانند رطوبت بیش از حد را نیز در هوا وارد کنند.

سیاهه های مربوط به تهویه گاز

سیاهه های مربوط به گاز وسایل سرامیکی هستند که آتش واقعی چوب را تقلید می کنند. آنها در درجه اول برای ایجاد جو استفاده می شوند اما به اندازه درزهای شومینه گاز کارایی ندارند. 

در این تبدیل ها ، میراگرهای موجود در شومینه های سنگ تراشی برای ایمنی به سختی باز می شوند تا بخارات گاز به داخل خانه ها هدایت نشود. به همین دلیل ، سیاهه های مربوط به گازهای تخلیه شده بیشترین گاز را از هر نوع تبدیل شومینه استفاده می کنند ، زیرا مقدار زیادی از گرمای تولید شده از دودکش خارج می شود.

درج شومینه

درج های شومینه وسایل احتراق هستند که متناسب با شومینه های موجود طراحی شده اند. برای اینکه درج ها به درستی کار کنند ، باید اندازه آنها به درستی اندازه شود. 

هنگام در نظر گرفتن تبدیل شومینه هیزمی به گاز باید اندازه گیری های مناسب انجام شود. درج ها واحد احتراق مهر و موم شده هستند ، به این معنی که آنها هوای احتراق را از خارج می گیرند.

 آنها همچنین مستقیماً گازهای خروجی و رطوبت اضافی را به قسمت خارجی خارج می کنند. اکثر تبدیل های درج از دودکش های موجود برای تخلیه استفاده می کنند. 

درج های گاز دارای جبهه های ثابت گاز با مشعل و سیاهه های مربوط به گاز سرامیک در داخل واحد هستند. درزهای شومینه با کارآیی بیشتری از هر نوع تبدیل دیگری از گاز استفاده می کنند. کنترل از راه دور ترموستات می تواند کارایی و راحتی تولید شده توسط شومینه را بیشتر افزایش دهد.

 منبع:https://www.hunker.com

ساخت شومینه هیزمی مدرن
ساخت شومینه گازی زیبا

فیلم آموزش ساخت شومینه گازی

قیمت ساخت شومینه گازی

شومینه گازی بسیار جدیدتر از شومینه هیزمی هستند. این نوع شومینه ها شبیه شومینه های چوبی هستند اما با گاز کار می کنند و گرمای بیشتری نسبت به شومینه های هیزمی تولید می کنند.

درجه حرارت شعله دودکش گاز را می توان توسط شیر گاز تنظیم کرد. در این نوع شومینه علاوه بر اینکه به راحتی سوخت خود را پیدا می کنید ، هزینه ساخت شومینه گازی کمتر از هزینه ساخت شومینه هیزمی است.

پس هزینه و قیمت ساخت شومینه بستگی به اینکه چه شومینه ای می خواهید بسازید متغییر است .که از 1/000/000 تا 50/000/000 تومان متغیر می باشد.

 

 

قیمت ساخت شومینه کوچک گازی