طراحی محوطه ویلا
29
دسامبر

ساخت برکه

برکه

برکه(Pond) به اشکال منظم و غیر منظم ،با اعماق مختلف در نزدیکی منطقه جنگل کاری،در وسط پارک یا در کنار سطوح گل کاری وسیع ساخته می شود.گیاهانی که داخل یا نزدیک برکه کاشته می شوند بایستی کاملا با خطوط و گلهای تزئیناتی منطقه هم آهنگی داشته باشد.  در این مقاله توضیحاتی از جند مورد برکه و نحوه ساخت یک برکه را ارائه میدهیم:

انواع برکه

انواع برکه در محل هایی که آب فراوان در دسترس می باشد،معمولا برکه یا دریاچه ها به اشکال نامنظم که خطوط حاشیه آن به نظر طبیعی جلوه نماید،احداث می کنند.

اخیرا سطح آب دریاچه ها را حدود 50 تا 150 سانتی متر از سطح ساختمان های اطراف پایین تر می گیرند.

برای سهولت در امر تردد وامکان استفاده بیشتر از دریاچه ها ،در اطراف آن خیابان هایی منظم یا غیر منظم احداث می شوند.

در صورتی که دریاچه سطح بزرگی از محوطه باغ را اشغال کرده باشد، مناسب است در وسط آن یک یا چند جزیره به شکل نامنظم احداث و با گیاهان مختلف تزئین نمایند.

برای حفظ حجم آب و محیط زیست موجودات و گیاهان موجود در دریاچه،لازم است از چند نقطه توسط مجرائی آب وارد برکه شده و از یک یا چند مجرا آب خارج گردد،به نحوی که آبنما دائما در آن جریان داشته باشد.عمق برکه ها معمولا 1.5متر می باشد.

به طور کلی در محوطه سازی برای ایجاد ارتباط بین دو طرف نهر ها ،ایجاد ارتباط بین دو طرف دریاچه (برکه) برحسب شکل و فرمی که طراح در نظر می گیرد پل هایی ساخته می شود،عرض و طول پل بایستی متناسب با موقعیت خیابان ها و سطح برکه و نهر ها باشد.

بایستی متذکر شد که گاهی این پل به هیچ وجه به منظور تردد و ارتباط نمی باشد،منحصرا جهت خلق زیبایی احداث می گردد.

در محوطه هایی که برکه های بزرگ می باشند برای ایجاد مکان تفریح و استفاده بیشتر از انواع قایق های موتوری و پایی استفاده می شود.

نحوه ساخت یک برکه

با استفاده از وسایل معمول خانگی و باغی ،محوطه سازان برای اولین بار می توانند خاکبرداری و ساخت استخرهایی از 100 تا 800 گالن را مدیریت کنند.

موارد مورد نیاز برای ساخت برکه: شیلنگ طناب یا باغ ،گچ یا اسپری رنگ ،بیل مربع،  بیل گرد،چرخ دستی،  نوار اندازه گیری سطح
شن کش، شن های زیبا ،یک تخته مستقیم به اندازه کافی طولانی که طول برکه را پوشش دهد ، آجر یا سنگ های سنگین  تلمبه، فیلتر لوله ، لوله و اتصالات
اکنون زمان آن رسیده است که ساخت برکه خود را شروع کنید. ابتدا باید بدانید که تا چه حد عمیق خواهد بود. این بستگی به این دارد که چه نوع آستر خریداری کرده باشید.

دو نوع برکه وجود دارد: از قبل شکل گرفته و انعطاف پذیر. احتمالاً شما در فروشگاه های منزل و باغ ، نوع از قبل شکل گرفته را دیده اید. آنها به اشکال ، اندازه ها و عمق های مختلفی می آیند ، اما خلاقیت شما را محدود می کنند.

اکنون که تصمیم گرفتید چه نوع برکه ای را می خواهید و مکان مناسبی برای آن پیدا کرده اید ، زمان ساخت آن است. با ترسیم شکل شروع کنید. اگر از استخر از پیش ساخته استفاده می کنید ، آن را به صورت وارونه محوطه خود قرار دهید و با گچ یا اسپری رنگ آن را در اطراف آن بپاشید. اگر از بوش انعطاف پذیر استفاده می کنید ، از یک طناب یا شیلنگ باغ برای شکل دادن به طرح اصلی خود استفاده کنید.

تقریبا مراحلی از ساخت یک برکه توضیح داده شد.

برای ساخت برکه های زیباتر و مدرن تر با توجه با سلیقه شما با ما تماس بگیرید. گروه معماری آرسس سازنده بهترین و زیباترین برکه های مصنوعی در محوطه مورد نظر شما می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

02644328160

09127927904

09300145131

 

 

نحوه ساخت برکه