طراحی محوطه ویلا

ساخت آبنما باغی

ساخت آبنما باغی(Fountain Making) ،مطمئناً یک ویژگی زیبا و چشم نواز در محوطه سازی باغ است .آب جاری اثر آرام بخش دارد ، اینطور نیست؟

من نمی دانم  که چرا ما این صدا را آرام و آرامش بخش می دانیم ، اما من کاملاً مطمئن هستم که تقریباً کل جمعیت جهان اثرات تسکین دهنده را احساس می کنند.

وجود آب در باغ به نحوی در متعادل کردن درجه هوا ،تامین  رطوبت نسبی جهت گیاهان و ایجاد طراوت خاص موثر می باشدکه نتیجتا مجموعه این عوامل از یک نواختی و خشکی محیط می کاهد .

ساخت برکه مصنوعی

ساخت انواع آبنما باغی

آبنما ها دارای عمق کم تر از حوض و حوضچه ها است و با تزئینات مدرن از قبیل چراغ های رنگارنگ مخصوص داخل آب،فواره های متنوع ،گاهی جایگاهی برای گیاهان آبی و باغچه هایی در کنار یا در وسط آن بوده و اشکال آن ها کم تر از اصول هندسی منظم پیروی می کنند. از جمله از انواع آبنما می توان با آبنما باغی سنگی اشاره کرد که در ادامه توضیحاتی در مورد آبنما باغی را مطالعه می فرمایید.

فیلم آموزش ساخت آبنما باغی

در آبنما ها بیشتر از اشکال تغیییر شکل یافته هندسی استفاده می شود.درحالی که در انواع حوضچه های باغی و باغچه ای قدیم مخصوصا در ایران دارای عمق قابل توجهی بوده و به اشکال مربع ،مستطیل ،دایره،بیضی و لوزی ساخته می شد. در این گونه حوض ها کمتر از گیاهان آبزی استفاده شده و فقط به پرورش نوعی ماهی قرمز به عنوان تفنن و زیبایی اکتفا می کردند.

ساخت آبنما ارزان در کرج

برحسب شرایط و امکانات زمین و هدف هایی که از ایجاد آبنما خود بستگی به موقعیت زمین و هم اهنگی با دیگر عوامل باغ دارد . بنابراین می تواند کاملا جنبه سلیقه و ابتکار فردی داشته باشد.

در ساخت انواع آبنما ها از مصالحی مانند انواع قلوه سنگ ها ی رنگین همراه با ملات سیمانی یا سنگ های مرمری و دیواره های بتنی استفاده کرد و گاهی در قسمت هایی که آب به صورت شره جریان دارد از موزاییک و سرامیک استفاده می شود.

ساخت آبنما باغی

ساخت آبنما سنگی باغی

یکی دیگر از عوامل تزئینی ،تلفیقی و ارتباطی با محیط که به نحوی در فضا و مکان باغ موثر است  ساخت آبنما سنگی می باشند. این نوع آبنما ها را در زبان فارسی با توجه به روابط سنتی که سینه به سینه انتقال یافته حوض و حوضچه می گویند و ولی در حقیقت این دو (حوض و حوضچه،/آبنما)با یکدیگر فرق هایی دارنمد ،درحالی که هر دو فضایی یا انباری از آب است.

ساخت برکه محوطه ویلا

خرید و ساخت آبنما باغی

آب در حال حرکت فرو می ریزد قطره قطره  می چکد ،موج می زند،یا میپاشد،می تواند بر جنبش و هیجان محوطه و باغ شما بیفزاید فواره ها و آبنما ها به مقدار زیادی در خنک کردن هوای محل مورد نظرتان تاثیر می گذارد.

خرید آبنما باغی به شکلهای مختلف که جنبه تزیینی داشته باشد بستگی به ذوق و سلیقه شما دارد. بنابراین در ساخت آبنما می توانیم از شیب ها در زوایای مختلف با بکار بردن سنگ چین در طول مسیر با قطعاتی از تراورتن ،در ارتفاعهای مختلف را ایجاد کنیم یا اینکه با ایجاد حوضچه هایی با ابعاد کمتر از یک متر مربع احداث نمود و در اطراف آن سکو هایی به منظور گلگاری پدید آورد.

صدای امواج آب،و شکستن امواج همه تصویر را ذهن پر رنگ تر می کند.

%D8%A8%D8%B1%DA%A9%D9%87 4 700x466 1 - آبنما باغی

خرید و ساخت آبنما باغی ارزان

این که آیا شما برای خرید یک آبنما ارزان قیمت مقدماتی تصمیم می گیرید یا تصمیم به ساختن خود آبنما را  دارید ، می خواهید از این ویژگی های زرق و برق دار که مهمترین عنصر طبیعت را برجسته می کند ، الهام بگیرید. ما شما در این معقوله به بهترین نحوه یاری می کنیم فقط کافیست با ما (گروه معماری آرسس) تماس بگیرید.

قیمت ساخت آبنما باغی

گروه معماری آرسس سازنده بهترین و باکیفیت ترین و مدرن ترین  انواع آبنما به صورت کاملا سفارشی می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان کلیک کنید

02644328160

09127927904

09300145131

خوشحال میشویم شما در ساخت بهترین محوطه یاری دهیم .

مقاله محوطه سازی چیست؟

ساخت آبنما باغی