ساخت شومینه کوچک

شما در مورد ساخت شومینه کوچک (Build a small fireplace)گزینه های زیادی دارید ، مانند انواع سوخت ، مکان ها ، آسترهای آتش ، سیستم های تهویه و روش های سنگ تراشی. . ظاهر شومینه می تواند چوب طبیعی یا رنگ آمیزی شود. این می تواند شامل  (پیلاستر) باشد یا حتی ممکن است در هر طرف یک قفسه کتاب یا محل دیگر داشته باشد.

گزینه های طراحی سطح شامل برنامه های کاربردی ، طراحی فلوت یا سطح است. پانل های برجسته یا فرو رفتگی نیز می توانند در طراحی گنجانده شوند. در این مقاله طرز ساخت شومینه کوچک را قدم به قدم آموزش می دهیم البته شما می توانید ویدئو این آموزش را نیز مشاهده کنید با ما همراه باشید.

شومینه هیزمی کوچک

طرز ساخت شومینه کوچک

گرچه در بازار شومینه هایی از قبل ساخته نشده است ، اما ما خود سازنده هستیم می توانید با گروه معماری آرسس تماس بگیرید. اما ما طرز ساخت یک شومینه کوچک از چوب را به شما آموزش می دهیم . ما طرحی با ظاهر سنتی را انتخاب کردیم که با انواع مختلفی از دکوراسیون همراه باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 ۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴، 

۰۹۳۰۰۱۴۵۱۳۱

ساخت شومینه هیزمی

مرحله اول دهانه شومینه

این قاب روزنه ای برای شومینه است. برای این منظور ، تعدادی آجر را ۲×۲۰×۵/۵ در آب خیس می کنیم و یک آرایش یکنواخت و صاف را از فاصله مشخصی بین آجرها روی سطح صاف رعایت می کنیم. بعد از اتمام کار ، بند کشی را انجام دهید.

مقداری ملات و ماسه تهیه کنید (50٪ و 0٪ ماسه) و آن را روی این آجرها بریزید. یک لایه بریزید ، سپس یک شی metal فلزی را در امتداد آجرها روی آن قرار دهید و سپس دوباره ملات را همانطور که قبلا ریخته بودید بریزید.
شما می توانید این چیدمان آجر را مانند (L) درست کنید و از نمای آجری استفاده کنید. آجرها را به اندازه دلخواه خود ببرید و آنها را مطابق میل خود بچینید یا آنها را به صورت هلال و منحنی یا هر شکل دیگری که دوست دارید بچینید.
شما می توانید 4 قالب را به اندازه دلخواه قالب بزنید.
خشک شدن آجر ها ممکن است تا 2 روز طول بکشد. ملات سیمان و آجرهای نسوز.
سپس قالب را در جلوی دهانه شومینه قرار دهید.

6483f6c34c295b369ba516edb2188204

مرحله دوم آتشدان

دیوارهای شومینه را با قرار دادن مرحله به مرحله روی یکدیگر و رعایت فاصله آجرها با قرار دادن چیز خاصی مانند شیشه 1 سانتی متری بین آجرها ، همان آجرهای نسوز نگه دارید. پشت آن لایه نازکی از ملات سیمان بریزید.
اگر اندازه دهانه شومینه شما مثلاً یک متر طول و نیم متر ارتفاع دارد ، در یک شومینه گازی دیوارهای شومینه 65 سانتی متر بلندی دارند ، پس این کافی است و در یک شومینه با چوب با این ابعاد ، ارتفاع دیوار باید حدود 80 سانتی متر باشد کف شومینه کم. دیوار باید به سمت جلو خم شده باشد یا از پشت دیواره آتشدان شروع کنید.

ساخت شومینه کوچک

مرحله سوم کوره

شومینه گاز و چوب کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند. به زبان ساده ، یک شومینه گاز باید به اندازه یک سوم مشعل باشد ، برخلاف شومینه چوبی ، که مشعل مخروطی یا قیفی نباید از اندازه  آتشدان کمتر باشد.
با استفاده از مقداری فلز خطی و پوشاندن آن با آجرهای مقاوم در برابر حرارت ، جای شومینه گاز یا سطح مشعل گاز را بگیرید و اطمینان حاصل کنید که شیر (دمپر) عمود بر مشعل نیست. در شومینه  گاز چوب می توانید دیواره های را با آجر مرتب کرده و سپس داخل و خارج آنها را با ملات حرارتی بپوشانید و یا دیوارهای اجاق را با فلز و ملات بسازید و آنها را با ملات حرارتی بپوشانید. در کف چوبی شومینه چوبی ، طول اضافی آن از طول دهانه شومینه مانعی ندارد.
پس از اتمام شومینه و خشک شدن آجرها ، وسایلی را که برای قرار دادن اتصالات در آن قرار داده اید برداشته و مقداری ملات نسوز جامد و رنگی (رنگی که دوست دارید) را با گره فنری بین آجرها پر کنید. سعی کنید هنگام ریختن ملات روی آجرها نریزید و اگر این اتفاق افتاد ، این قسمت را بشویید.
شومینه داخلی را می توان به هر سبکی تزئین کرد.

شومینه هیزمی ساخت

فیلم آمورش ساخت شومینه کوچک

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!