ساخت آبنما صخره ای

ساخت آبنما صخره ای (Build a rock fountain) برای هزاران سال به عنوان سازه ای برای انتقال موفقیت آمیز آب از یک مکان به مکان دیگر عمل کرده است. اما امروزه با پیشرفت صنعت آبرسانی شهری ، آبنما های سنگی یا صخره ای  به قطعات تزئینی تبدیل شده اند.

ساخت آبنما صخره ای خانگی معمولاً به عنوان ویژگی تزئینی در محیط خانه در نظر گرفته می شود تا سبک دکوراسیون داخلی غنی شود. این آبنما غالباً از سنگهای بدنه و پانل ساخته شده و دارای سیستم انتقال آب (موتور و سایر لوازم جانبی) است.

ساخت آبنما صخره ای

فواید و معایب ساخت آبنما صخره ای خانگی

زیبایی: بدون شک ساختار آبشار ظاهری جذاب دارد. حرکت آب به خودی خود راحت ، شگفت انگیز و زیباست. منبع این زیبایی حالت طبیعی است که آبشار به فضای داخلی می بخشد.

صاحبان خانه از زندگی در یک محیط طبیعی احساس راحتی می کنند. چشمه سنگ همچنین به ایجاد فضای داخلی زیبا کمک می کند.

نقطه کانونی: ساخت آبنما صخره ای می تواند به یک نقطه کانونی برجسته در یک خانه تبدیل شود. چشمه را می توان در گوشه ای از اتاق نشیمن یا غذاخوری قرار داد و افراد را تحت تأثیر قرار داد. به طور کلی ، آبنما سنگی یا صخره ای  معنای جدیدی به فضای اطراف می دهد.

ساخت آبنما صخره ای در حیاط
منحصر به فرد بودن: ساخت آبنما صخره ای خانگی می تواند به سبک های مختلفی طراحی شود. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید انواع آبنما های صخره ای را مشاهده کنید. یک چشمه می تواند ویژگی های بصری محیط داخلی را تحریک کرده و بر آرامش یک مکان تأکید کند.

تأثیرات مثبت روانشناختی: شنیدن صدای آب به آرامش بیشتر خانه کمک می کند. به خصوص در دنیای پرمشغله امروز که مردم تحت تأثیر حوادث مختلف کاری یا سایر مشکلات زندگی مدرن قرار می گیرند ، ایجاد فضای راحت در خانه ضروری است.

قیمت ساخت آبنما صخره ای

 معایب 

آفات: افزودن آب به خانه باعث ایجاد آفات می شود. پشه ها ، زنبورها و سایر آفات ساختار این چشمه را احاطه کرده اند. این آفات می توانند با گذشت زمان تکثیر شده و خانواده را آشفته کنند.

نگهداری: یک فواره سنگی نیاز به نگهداری مداوم دارد. سطح آب باید کنترل شود ، تجهیزات به نگهداری نیاز دارند و گاهی اوقات مواد شیمیایی برای تمیز نگه داشتن آب باید اضافه شوند.

مدفوع برگ ، خاک و سایر آوارها با گذشت زمان جمع شده و مشکلاتی را ایجاد می کند. پمپ ها فرسوده می شوند و فیلترها باید تمیز شوند.
هزینه: داشتن یک چشمه زیبا می تواند سرگرم کننده باشد ، اما ساخت و ساز و نگهداری مداوم آن به هزینه های مرتبط نیاز دارد.

اجزای فواره شامل پمپ ها ، فیلترها ، مخازن پمپ ، آسترها ، سطح آب و لوله کشی مورد نیاز برای ساخت فواره است. نگهداری و استفاده مداوم از برق به تنهایی مشکلی دشوار است و مردم را متقاعد می کند که برای این موارد ماهیانه هزینه کنند.

ساخت آبنما صخره ای کردان

آموزش روش ساخت آبنما صخره ای

1) اول از همه ، شما باید یک پمپ خریداری کنید. سایر موارد را نیز بخرید. اطمینان حاصل کنید که اندازه سنگ ها از کوچک به بزرگ متفاوت است و همچنین به اشکال و رنگ های مختلفی ارائه می شود. شما به اندازه کافی نیاز دارید تا پمپ را با سنگ بپوشانید.

2) ظرفی را برای استفاده انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که ظرف به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند پمپ را در قسمت پایین قرار دهد. همچنین مطمئن شوید که به اندازه کافی پهن باشد تا لوله و پمپ بتواند به سمت بالا منحنی شود.

3) مکان مناسبی را برای آبنمای صخره ای در خانه خود پیدا کنید. باید آن را نزدیک منبع تغذیه (پریز برق) قرار دهید تا پمپ کار کند. همچنین مطمئن شوید که سیم برق نزدیک دیواره است تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید. اگر از میز یا ازاره استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که میز به اندازه کافی محکم است (زیرا فواره در سطح زمین قرار گرفته است).

4) پمپ را در وسط ظرف قرار دهید ، لوله را به آن متصل کنید و یک درپوش سنگی روی آن قرار دهید. لوله ها باید با استفاده از سنگ به سمت بالا هدایت شوند.

5) سنگ ها را روی هم بگذارید. سنگهای بزرگتر را در پایین قرار دهید و هنگام بالا رفتن از سنگهای کوچکتر برای پوشاندن پمپ استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که لوله را در وسط سنگ ها قرار دهید.

6) پس از رسیدن به ارتفاع مورد نیاز ، لوله پلاستیکی را برش داده و لوله آرنج را در یک زاویه قرار دهید تا آب از سنگ ها جاری شود. به اندازه کافی آب به ظرف اضافه کنید تا پمپ کاملاً در آب غوطه ور شود. پمپ را به پریز برق وصل کنید و اکنون فواره سنگی آماده است.

ساخت آبنما صخره ای مدرن

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با گروه معماری آرسس تماس بگیرید

۰۲۶۴۴۳۲۶۹۳۴

۰۹۱۲۷۹۲۷۹۰۴

۰۹۳۹۷۰۹۷۹۰۴

خوشحال میشویم شما را در طراحی بهترین فضا و محوطه یاری دهیم.