محوطه سازی حیاط آپارتمان

محوطه سازی حیاط آپارتمان (Apartment yard landscaping)در نهایت به معنای ایجاد فضای زندگی در فضای باز است که مورد توجه بسیاری از افراد از جمله ساکنان ، صاحبان املاک قرار می گیرد. بنابراین ، طرح طراحی محوطه سازی برای نوسازی این نوع فضای زندگی مشترک باید نیازها و خواسته های افراد درگیر از جمله مالک را که مایل به افزایش تجدید نظر در محدوده است ، برآورده سازی در حالی که یک حیاط بزرگ برای پیاده روی در گذشته یک امر عادی بود ، زندگی درون شهری باعث شده است.

محوطه سازی و کف سازی

باغهای ما به کم کم ، اما مطمئناً کوچک شود. اما کوچک بودن به معنای بی ارزش بودن نیست. نیازی به خداحافظی از محوطه سبز رویاهای ما نیست وقتی می توانید یک فضای کوچک – مانند حیاط ، بالکن پاسیو یا حیاط جلوی آن را محوطه سازی کنید – به عنوان فرصتی برای خلاقیت با حداکثر رساندن فضای بیرونی در دسترس شما

طراحی محوطه سازی حیاط آپارتمان  شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا این اولین چیزی است که مردم هنگام بازدید از شما می بینند.

موفق ترین طرح های محوطه سازی نمونه هایی هستند که آنچه را که در یک مکان خاص رشد می کند ، در نظر می گیرند و چه چیزی برای همه اوقات سال مناسب است. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود بدون توجه به اندازه آنها ، در تمام طول سال از حیاط های پشتی و جلوی خود و یا سایر مناطق فضای باز ممکن است داشته باشید.

باغ بزرگ  ندارید؟ مشکلی نیست بدون توجه به فضای زندگی شما هنوز هم می توانید یک باغ تابستانی سرسبز را در داخل حیاط آپارتمان خود  احداث کنید. ما بیش از دهها پروژه باغی داخلی را گردآوری کرده ایم که به شیوه های جدید و متفاوت شکل می گیرند.

محوطه سازی در کردانصرفنظر از اینکه فکر می کنید درمورد محوطه سازی حیاط آپارتمان یا طراحی محوطه حیاط جلوی خانه فکر کنید ، به مقدار تابش خورشید در هر منطقه فکر کنید. همچنین ، مطمئن باشید که تمام مناطقی که قصد محوطه سازی آن را دارید ، به آب دسترسی دارند.

همچنین در مورد برنامه های بلند مدت خود فکر کنید. اگر قصد زندگی در این مکان را به مدت پنج سال یا احتمالاً بیشتر از لذت بردن از فضاهای باز خود را دارید قطعاً ارزشمند خواهد بود. اگر فقط برای مدت کوتاهی در آنجا زندگی خواهید کرد ، به سرمایه گذاری مالی توجه داشته باشید.

همچنین در مورد اقلیمی که در آن زندگی می کنید ، طول منطقه در حال رشد خود و اینکه چگونه می توانید بیشترین لذت را از این فضا داشته باشید ، هنگامی که شما در حال محوطه سازی  هستید ، چه در گلدان و چه در زمین ، چیزهایی را انتخاب کنید که نیازهای آنها به نور و آب یکسان باشد.

محوطه سازی کلاسیک

اگر به دنبال ایده هایی هستید که در فضای کوچک چه کاری باید انجام دهید ، از طراحی فضای داخلی کوچک  و پیشنهادات پاسیو  برای طراحی محوطه سازی حیاط آپارتمان خود دیدن کنید. گیاهان کوچکتر را برای فضاهای بسیار کوچک انتخاب کنید تا اطمینان حاصل شود که گیاهان برای فضای زیاد رشد نخواهند کرد.

با تعیین مناطق خاص برای مصارف مختلف ، بیشتر از فضاهای کوچکتر استفاده کنیداگر بالکن یا حیاط دارید ، از آن به عنوان محلی برای غذا خوردن یا استراحت استفاده کنید و سپس مناطق مختلفی را با استفاده از مزارع و مسیرهایی که ایجاد می کنید ، ایجاد کنید تا مردم بتوانند در آن منطقه حرکت کنند.

اگر در یک منطقه شهری شلوغ زندگی می کنید ، از درختان یا درختچه ها برای تأمین حریم شخصی بیشتر استفاده کنید ، و به شما این حس را می دهد که از شلوغی دور شوید ، حتی اگر در یک شهر باشید.

محوطه سازی حیاط ویلا

محوطه سازی آپارتمان و امنیت

برای اطمینان از اینکه مستأجرین در فضای بیرون مجتمع آپارتمان احساس امنیت می کنند ، باید برخی از اقدامات احتیاطی را با محوطه سازی انجام دهید. با کاشت درختچه های کوچک و متوسط ​​و درختان بلند از سطح چشم ، باید دید در بالای بوته ها و زیر سایبان های درختی حفظ می شود. استفاده از ماسه غربال شده ، مانند شن  که زیر زمین فرو می رود ، یک اقدام امنیتی کم هزینه است و نورپردازی در ورودی ها و در امتداد راهروها باعث افزایش احساس امنیت مستاجران می شود.

محوطه سازی ویلا باغ

نکات محوطه سازی حیاط آپارتمان

  • در بسیاری از حیاط آپارتمان ، گیاهان در فصل زمستان در زیر سایه کامل و آفتاب تمام روز در تابستان قرار می گیرند ، بنابراین گیاهانی را انتخاب کنید که قادر به تحمل انواع شرایط باشند.
  • به طور مشابه ، گیاهانی را انتخاب کنید که برای هرچه بیشتر از سال خوب به نظر برسند 
  • در انتخاب درختان ، گونه های کوچک یا مواردی را انتخاب کنید که قادر به هرس و شکل دادن آنها باشند بدون اینکه به فرم آنها آسیب برساند در صورت بزرگ شدن زیاد ، انتخاب می کنند. برای بهبود و نگهداری خاک وقت صرف کنید تا همه گیاهان شکوفا شوند.

محوطه سازی ویلا باغ

هزینه محوطه سازی حیاط آپارتمان

تعادل مورد نیاز برای ایجاد یک محوطه امن و ایمن که از نظر زیبایی شناختی نیز لذت بخش است بیش از صبر و حوصله طول می کشد ،که به  از سالها تجربه نیاز دارد. بگذارید با ایجاد فضای مناسب زندگی در فضای باز برای املاک خود ، تجربه خود را برای شما کار کند.

شما با تماس با معماران محوطه سازی می توانید اطلاعات دقیق تر در مورد محوطه سازی حیاط آپارتمان از جمله هزینه و قیمت و نحوه عملکرد و زمان انجام پروژه را بدست اورید . گروه معماری آرسس یکی از با داشتن کادری مجرب و حرفه ای مفتخر است شما را در طراحی بهترین محوطه یاری کند با ما تماس بگیرید.

شماره تماس جهت اطلاعات بیشتر و نظارت آنلاین

02644328160

09127927904

09397097904