محوطه سازی در معماری چیست؟

محوطه سازی در معماری (Landscaping in Architecture) ، طراحی مناطقی در فضای باز ، نقاط دیدنی و ساختارها برای دستیابی به نتایج محیطی ، رفتاری اجتماعی یا زیبایی شناختی است.این شامل بررسی سیستماتیک از شرایط و فرآیندهای موجود اجتماعی ، زیست محیطی و خاک موجود در چشم انداز و طراحی مداخلات است که نتیجه مطلوب را به دنبال خواهد داشت.

هزینه محوطه سازی ویلا

دامنه این حرفه شامل طراحی محوطه است. مدیریت آب ؛ کنترل فرسایش؛ ترمیم محیط زیست؛ پارک ها و برنامه ریزی تفریحی. مدیریت منابع بصری؛ برنامه ریزی و ارائه زیرساخت های سبز؛ طراحی و طراحی جامع چشم انداز املاک و مستغلات و منازل خصوصی. همه در مقیاسهای مختلف طراحی ، برنامه ریزی و مدیریت. یک متخصص در حرفه معماری منظره ، معمار محوطه ساز نامیده می شود.

تعریف محوطه سازی در معماری

محوطه سازی در معماری یک رشته چند رشته ای است که جنبه های گیاه شناسی ، باغبانی ، هنرهای زیبا ، معماری ، طراحی صنعتی ، علوم خاک ، روانشناسی محیط زیست ، جغرافیا ، اکولوژی و مهندسی عمران را در خود جای داده است. فعالیت های یک معمار منظره می تواند از ایجاد پارک های عمومی و پارکینگ گرفته تا برنامه ریزی سایت برای پردیس ها و پارک های اداری شرکت ها ،

ازمحوطه سازی املاک مسکونی گرفته تا طراحی زیرساخت های عمرانی و مدیریت مناطق بزرگ بیابان و یا احیای مناظر تخریب شده باشد.

محوطه سازی ویلا

معماران منظره با محدودیت هایی نسبت به منظر یا منظر پارک از طرح ها – بزرگ یا کوچک ، شهری ، حومه ای و روستایی و با مواد “سخت” (ساخته شده) و “نرم” (کاشته شده) کار می کنند ، در حالی که یکپارچه سازی اکولوژیکی هستند پایداری با ارزش ترین کمک می توان در مرحله اول یک پروژه برای تولید ایده هایی با درک فنی و استعداد خلاق برای طراحی ، سازماندهی و استفاده از فضاها ایجاد کرد.

معمار منظر می تواند مفهوم کلی را بسازد و طرح جامع را تهیه کند ، که از آن نقشه های طراحی تفصیلی و مشخصات فنی تهیه شده است. آنها همچنین می توانند پیشنهادهایی را برای تأیید و نظارت بر قراردادها برای کارهای ساختمانی بررسی کنند. مهارتهای دیگر شامل تهیه ارزیابی ارزیابی اثر ، انجام ارزیابی های زیست محیطی و ممیزی ها ، و خدمت به عنوان شاهد متخصص در استعلام در مورد مسائل مربوط به کاربری اراضی است.

محوطه سازی حیاط ویلا

به طور کلی ، معماری محوطه سازی طیف عظیمی را پوشش می دهد ، که شاید به بهترین وجه توسط مانترا حرفه درک شود: دستیابی به تعادل بین محیط های ساخته شده و طبیعی. این امر نیاز به یک رویکرد چند رشته ای دارد که شامل علوم زیست محیطی ، هنر ، محیط زیست و موارد دیگر می باشد و گاهی منجر به نتایج خارق العاده ای از جمله بازیابی تالاب های در معرض خطر ، تأمین امنیت دولت و ساختمانهای دیگر و از بین بردن سموم از آب باران می شود. اینها در آسمان پای نیستند. آنها همان چیزی هستند که هم اکنون معماران منظره طراحی می کنند.

محوطه سازی در معماری ویلا

در نتیجه ، مردم از باغ های با طراحی زیبا ، پارک های عمومی ، زمین های بازی ، مناطق مسکونی ، پردیس های دانشگاه ، مراکز خرید ، زمین های گلف و پارکینگ های تفریحی لذت می برند. معماران منظر این مناطق را به گونه ای طراحی می کنند که نه تنها کاربردی بلکه زیبا و هماهنگ با محیط طبیعی باشند. آنها مکان ساختمان ها ، جاده ها و راهروها و همچنین ترتیب گل ها ، درختچه ها و درختان را برنامه ریزی می کنند.

8602ec0c72be645ffaa8fd65227eb361 1 - محوطه سازی در معماری

برخی از معماران منظره در انواع مختلفی از پروژه ها کار می کنند. برخی دیگر در یک منطقه خاص مانند زیباسازی خیابان و بزرگراه ، پروژه های بهسازی ساحلی ، پارک ها و غیره تخصص دارند. سایرین در مدیریت منطقه ای و منابع ، امکان سنجی ، مطالعات زیست محیطی و هزینه ها یا ساخت سایت کار می کنند. به طور فزاینده ، معماران منظره در زمینه اصلاحات زیست محیطی مانند حفظ و احیای تالابها یا کاهش آب رواناب های طوفان در تحولات جدید فعالیت می کنند. حفظ و مرمت منظره تاریخی منطقه دیگری است که معماران منظره بطور فزاینده ایفای نقش می کنند.
گروه معماری آرسس سازنده بهترین و زیباترین ویلا ها 
انجام  مدرن ترین پروژه های محوطه سازی در استان البرز و تهران می باشد.
جهت اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس بگیرید.

محوطه سازی کلاسیک